ЗВІТ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ ПРО ВИКОНАНУ РОБОТУ У 2017 РОЦІ

 

 

Робота апарату та ради

У 2017 році відбулося 12 сесійних засідань Новопетрівської сільської ради, на яких було прийнято 351 рішення.

В основному це питання щодо внесення змін до сільського бюджету та земельні питання.

Для вивчення профільних питань, які в подальшому виносилися на сесію, проводилися засідання відповідних депутатських комісій.

Протягом року відбулося 8 засідань виконавчого комітету, на яких було прийнято 271 рішення.

 

Адміністративна комісія

За 2017 рік  надійшло 24 протоколи про адміністративні правопорушення.

Адміністративною  комісією станом на 01.12.2017 було проведено 5 засідань, на яких розглянуто 20 протоколів та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на суму 8177 грн, сплачено на сьогодні  7327 грн.

 

Відділ документообігу та контролю

У 2017 року до сільської ради надійшло:

- 889 звернень від громадян; 

- 718 вхідних документів від юридичних осіб;

- 38запитів на отримання доступу до публічної інформації.

Зареєстровано 1426 листів вихідної кореспонденції (відповіді та ініціативні листи).

Видано  1172 довідки різного характеру. 

 

Субсидії

У результаті проведеної роботи у 2017 році214 громадян отримали свої невикористані кошти по субсидії.

Вперше в цьому році було призначено субсидію 55 сім’ям.

По 5 заявах в субсидії відмовлено у зв’язку з тим, що вартість послуг, у межах норм споживання, з урахуванням пільг, не перевищує визначеного обов’язкового платежу сім’ї.

Загалом субсидію в Нових Петрівцях отримують 1102 сім'ї.

 

Відділ реєстрації та посвідчень

Проведено 1375 реєстраційних дій щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно. Вказана послуга є платною та принесла до бюджету села  188 900,00 грн.

Проведено 269 реєстраційних дій щодо реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Послуги тут теж платні, за їх надання до сільського бюджету надійшло 32 638, 40 грн.

Додам, що дані послуги надаються не тільки особам зареєстрованим в нашому селі і не тільки на нерухоме майно, що знаходиться в Нових Петрівцях, а скористатись ними може кожен мешканець Київської області і відповідно зареєструвати право власності на майно, що знаходиться в межах Київської області, звичайно, без урахування міста Києва, як окремої адміністративної одиниці.

Протягом року Відділом знято з реєстрації місця проживання в селі Нові Петрівці 109 осіб, натомість зареєструвались в Нових Петрівцях 593 громадян. За надання зазначеної послуги до сільського бюджету надійшло 25 318, 88 грн.

Відділом проведено реєстрацію 24 шлюбів, 54 народжень та 117 смертей. Варто зазначити, що порівняно невелика кількість зареєстрованих народжень пов’язана з тим, що на сьогоднішній день районними відділами РАЦСу проводиться реєстрація народження дитини в пологових будинках.

Також Відділом надано 81 витяг з Державного земельного кадастру про земельні ділянки.

Зазначу, що Новопетрівська сільська рада одна з перших в Київській області отримала доступ до Державного земельного кадастру та розпочала надання вказаної адміністративної послуги. 

Відділом також видано 2010 довідок про склад сім’ї та зареєстрованих осіб на запити громадян.

 

Військово-обліковий стіл

Станом на грудень 2017 року на військовому обліку знаходилося 1197 військовозобов’язаних та 203 призовники.

Учасників АТО на сьогодні в нас 93 чоловіки. На даний час в зоні АТО несуть службу 4 військовослужбовці (всі контрактники).

Сільською радою протягом року виділено учасникам АТО 11 ділянок, 6 чоловік вже отримали свідоцтва на право власності, 5 – в стадії оформлення. Загалом ділянки в Нових Петрівцях отримали вже 36 учасників АТО.

 

Робота юридичного сектору

Претензійно-позовна діяльність Новопетрівської сільської ради
Новопетрівською сільською радою впродовж 2017 року здійснено представництво громади по 94 судових справах.

Основна маса цивільних справ, а це 34 справи були стосовно визнання права власності на спадкове майно спадкоємцями, де Новопетрівська сільська рада виступає третьою стороною.

Інші справи в основному щодо неправомірного володіння земельними ділянками та щодо стягнення пайового внеску чи орендної плати з осіб, які ухиляються від їх сплати.

 

Робота відділу з питань архітектури та земельних відносин

З метою створення Єдиного реєстру адрес села за звітний період було опрацьовано та винесено на розгляд виконавчого комітету сільської ради питання, пов’язані з присвоєнням поштових адрес закінченим будівництвом об'єктам, будівельних адрес на період забудови земельних ділянок, а також питань щодо впорядкування адрес існуючих об’єктів.

Враховуючи кількість присвоєних поштових та будівельних адрес в цьому році, а це загалом 157 адрес, можна відмітити тенденціюрозбудови та збільшення з кожним роком населення нашого села.

У липні 2017 р. на сесії сільської ради було затверджено Порядок розміщення об'єктів зовнішньої реклами на території села Нові Петрівці.

До цього часу ми не мали чіткого механізму та важелів впливу в питаннях розміщення реклами на території села. Як правило, дозволи на розміщення цих об'єктів оформлялися або у Вишгородській адміністрації або через Київську обласну адміністрацію.

Рішення про затвердження Порядку розміщення об'єктів зовнішньої реклами на території села Нові Петрівцівизначило як процедуру оформлення відповідних дозволів, так і механізм контролю за розповсюджувачами зовнішньої реклами.

 

 Містобудування 

     У минулому 2017 році було зроблено багато значних кроків в напрямку розроблення містобудівної документації сучасного рівня, без чого не можливий сталий соціально-економічний розвиток будь-якого населеного пункту.

     Так, у липні було затверджено детальний план території нового житлового масиву.

На території площею близько 45,5 гектарів передбачено будівництво не тільки об’єктів житлового призначення, а і загальноосвітньої школи, дитячого садка, магазину площею 2800 кв.м та паркова зона.

Оскільки на сьогодні чинним законодавством заборонено виділяти під забудову або змінювати цільове призначення земельних ділянок без наявного детального плану або плану зонування, сільською радою  було розроблено та у вересні затверджено План зонування північно-східної частини села («старої частини села» площею біля 850,0 га).       

На підставі цієї містобудівної документації, власники земельних ділянок, цільове призначення яких, наприклад, для ведення особистого селянського господарства, мають можливість, при бажанні, змінити їх під забудову.

Також, з метою залучення інвестицій та наповнення місцевого бюджету, був розроблений та затверджений План зонування виробничої території орієнтовною площею 17,5 га.

  Дві ділянки загальною площею 5,6 га підготовлені та будуть виставлені на земельні торги в 2018 році.

       Тож затвердження Плану зонування для даної території можна сказати – це не тільки можливість наповнення місцевого бюджету, а і є стартом для економічного розвитку нашого села в частині створенняробочих місць.

21 грудня на сесії радою було затверджено два проекта детальних планів територій.

Один детальний план розроблений для території, що межує з масивом «Балатон» (площею близько 23,0 га). Ця територія була передана фізичним особам для ведення індивідуального садівництва ще Вишгородською РДА.

Для можливості використання цих земельних ділянок для містобудівних потреб, а саме, для будівництва житла, проект детального плану було виконано за кошти забудовників.

Також було розглянуто та затверджено детальний план території,так звані ОСГ 1, ОСГ 2, ОСГ3.

З урахуванням нормативів забудови, проектом передбачена забудова цієї території об’єктами житлового будівництва.

Після його затвердження, на сьогодні вже у кожного власника земельної ділянки в межах цієї території  є можливість та законні підстави розпочати процедуру внесення змін в документи на земельну ділянку для будівництва житлового будинку.

Також хочу зауважити, що усі проекти містобудівної документації знаходяться у відкритому доступі шляхом розміщення їх на офіційному сайті сільської ради.

У випадку необхідності додаткові роз’яснення можна отримати у начальника відділу з питань архітектури та земельних відносин Новопетрівської сільської ради.

 

Опікунська рада. Новопетрівський сільський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Протягом 2017 року  проведено 8 засідань опікунської ради при виконавчому комітеті Новопетрівської сільської ради,основнимипитаннями на яких були: неналежне виконання батьківських обов’язків,позбавлення батьківських прав і встановлення способів участі у вихованні малолітніх дітей.

За поточний рік  Новопетрівським сільським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було надано  234 особам інформаційні, психологічні, соціально-педагогічні, соціально-економічні та юридичні послуги.

20 сім’ям, що опинились в складних життєвих обставинах тазнаходились під соціальним супроводом, спеціалістами центру надавались соціальні послуги.

За програмою «Новопетрівська сільська програма підтримки сім’ї на 2017рік» було реалізовано ряд підпрограм, а саме: 

- Школа для вагітних «Батьківський місточок»;

- «Батьківство в радість» (для батьків та їх маленьких дітей);

- Молодіжний клуб «Як стати успішним»;

- «Рівний серед рівних» (для дітей, що мають поведінкові та логопедичні проблеми).

Також волонтером Корпусу Миру з США були організовані наступні гуртки: «Англомовний клуб», «Спортивний клуб» та «Клуб підприємницької діяльності». Проведено тематичні свята для підлітків.

За рік проведено ряд свят та заходів до: Великодня, Дня сім’ї,Дня усиновлення, Дня захисту дітей, Дня знань, Дня інваліда, Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ, Дня св. Миколая, новорічних свят.

Жоден захід не обійшовся без подарунків та сувенірів для дітей.

Протягом року були організовані поїздки до цирку та зоопарку для дітей із соціально незахищених верств населення.

 Близько 115 сімей з числа пільгових категорій  отримали гуманітарну допомогу у вигляді одягу, взуття, іграшок тощо.

Фінансування заходів здійснювалось за рахунок сільського бюджету, а також деякі були профінансовані депутатом Київської обласної ради Романом Буковським, благодійною організацією «Берегиня», церквою «Благодать» та іншими.

За Програмою оздоровлення та відпочинку дітей Новопетрівської територіальної громади Вишгородського району на 2017 рік було організовано оздоровлення 50 дітей пільгових категорій нашої громади села в оздоровчому таборі «Прибрежний» Херсонської області.

 

Новопетрівський будинок культури

  За результатами діяльності в 2017 році Новопетрівський сільський будинок культури Відділом культури Вишгородської РДА віднесено до першої категорії за кількістю роботи гуртків, клубних формувань, проведення різних заходів. Ще півроку тому наш БК відносився до останньої третьої категорії і взагалі це вперше нашому БК надано першу категорію.

 На сьогоднішній день в будинку культури працює 21 гурток - самодіяльності, народної творчості та образотворчого мистецтва, які відвідують понад 320 дітей та дорослих.

Протягом року колективи нашого будинку культури брали участь в різних конкурсах, змаганнях та фестивалях у різних містах України. Найбільше своїми перемогами порадував гурток сучасної хореографії та наш хор «Новопетрівчанка».

У 2017 році будинком культури було проведено 25 заходів. У тому числі такі як Старий Новий Рік, Масляна, Міжнародний жіночий день, День трагедії на ЧАЕС, День Перемоги, День захисту дітей, День сім’ї, День Села, Конкурс патріотичної пісні, День захисника України, День пам’яті жертв голодомору, Андріївські вечорниці, Відкриття ялинки, День Святого Миколая, Новорічне свято.

На 2018 рік заплановано проведення 41 заходу. Для порівняння в 2016 році було лише півтора десятка заходів.

Впродовж року у приміщенні будинку культури проводився ремонт холу та стелі над сценою, змонтовано захисні решітки на вікна, встановлено додаткові камери відеоспостереження, придбано 57 крісел у глядацьку залу, проекційний екран, куліси на сцену, необхідне обладнання та устаткування для гуртків.

За будинком культури за рахунок власника торгово-офісної будівлі Палєхи П.К. заасфальтовано стоянку для автомобілів. 

На новорічні свята біля будинку культури встановлено ялинку.

  

Благоустрій

Протягом року проведена велика робота з благоустрою в селі.

Як і в попередні роки, значна увага приділялась збільшенню асфальтного покриття на дорогах села. Цього року загалом асфальт покладено на 4 150 м.Це вулиці Валківська (715м), Садова (320 м), Шевченка (580м), Гречка (360м), дорога від Свято-Покровської до Ново-Київської - від магазину «Мрія» до дитбудинку «Любисток» (195 м), Лермонтова (780 м), Марка Вовчка (115 м), від Польової до Канівської (360 м), Соборна – ділянка від поліклініки до хлібозаводу (130 м). Також частково заасфальтовано вулиці Польова, Ново-Київська – Свято-Покровська,навпроти магазину «Урожайний»,Ново-Київська — Польова, Миру, Вишнева, 1-гоТравня, Межигірська, від Вишгородської до Ярової та прибудинкову територію багатоквартирних будинків по вулиці Ново-Київській –загалом 595 м.

Всього асфальтне покриття мають 35 км доріг. У планах на найближчі роки заасфальтувати 12,5 км.

Улаштування щебеневого покриття покладено загалом на 1200 м на наступних ділянках вулиць: від Ватутіна до 1-го Травня (145 м), Островського (140 м), Бучанська (250 м),  Шевченка (145 м), Гречка (265 м), Горького (250 м).

Проводився ямковий ремонт на дорогах з асфальтним покриттям.

Дороги з грунтовим покриттям навесні вирівнювали  грейдером. 

Проведено заміну та ремонт 46-ти дорожніх знаків.На двох небезпечних перехрестях встановлено три дорожні дзеркала, це перетин вулиць Пушкіна-Соборна та на вулиці Ново-Київській.

На деяких дорогах, де були проблеми з відведенням дощової та талої води і не було можливості відвести її поверхневим способом, встановлено дренажні колодязі.Це вулиці Межигірська, Шевченка та Соборна. Також найближчим часом такі колодязі з’являться на вулицях Ново-Київській, Набережно-Дніпровській та ще один на Соборній біля поліклініки. У2018 році ми продовжимо цю роботу, адже в нас ще є подібні проблемні ділянки.

Нанесено попереджувальну розмітку на лежачі поліцейські на вулицях Соборній, Ново-Київській, Межигірській, Богдана, Корольова, Князя Святослава, Українській, Горького, Гречка, Вишгородській, Дачній, Аптечній, Гагаріна.

На вулиці Пушкіна нанесено дорожню розмітку, пофарбовано бордюри.

На Свято-Покровській пофарбовано залізобетонні опори,побіленодерева,почищено від грунту тротуари, бордюри та лотки. Аналогічну роботу проведено і на вулиці Ватутіна. Плануємо в цьому році звернутися до Державного управління автомобільними дорогами в Київській області з проханням передати дороги по вулиці Ватутіна та Межигірській сільській раді для можливості проведення там капітального ремонту.

На розі вулиць Свято-Покровської та Ватутіна ми встановили світлофор, адже це перехрестя вже декілька років його потребує.

 

Роботи на інших об’єктах благоустрою

Навесні пофарбовано бордюри та проведено ремонт зупинок громадськоготранспорту, у тому числі було розфарбовано три панельно-бетонні зупинки,а саме«Ватутіна», «Школа» (у Валках) та «Польова». 

Регулярно демонтовували та обривали з парканів, залізобетоннихелектроопор, зупинок, тобто з несанкціонованих місць, рекламу та оголошення.

Встановлено 17 інформаційних стендів для розміщення оголошень.

На 42 вулицях встановлено 163 таблички з ïх назвами,у першу чергу на вулицях, назви яких було змінено в минулому році у зв’язку з Законом продекомунізацію.

Перед пляжним сезоном проведено обстеження місць відпочинку, прилеглихдоводної акваторії, для виявлення небезпечних предметів, що можуть травмувати відпочиваючих.

Також тут розміщено стенди попереджувального змісту про обережне поводження на воді.

Очищено від очерету та мулу озера по вулицях Соборнійта Вишгородській. 

Всього з озера по Соборній вивезено 350 м³ грунту, в середньому його було поглиблено на 45 см. З озера по Вишгородській вивезено 120 м³ грунту, заглиблення тут склало в середньому близько 30 см.Навесні було здійснено технічний огляд та поточний ремонт дитячих майданчиків, на деяких проведено повну заміну елементів та оновлено пісок.

Збудовано водовідвідний лоток з вулиці Ярослава Мудрого через подвір’я вчительського будинку по провулку Соборному,20 до озера, що на вулиці Соборній.

Встановлено таблички та стенди агітаційно-роз’яснювального спрямування «Бережіть природу» та «Не смітити».

Покроновано та спиляно 41 дерево.

Почищено та проведено ремонт 5 криниць по вулицях Шевченка, Островського, Пушкіна, Шкільній та Грушевського. Навесні на 26 криницях було ззовні пофарбовано залізобетонні кільця.

На вулицях Свято-Покровській та Ватутіна, біля озер та на дитячих майданчиках, протягом року 5 разів скошували траву. 

Біля Дзвінкової Криниці замінено старі лавочки.

Як і в попередні роки,безкоштовно вивозилося побутове сміття від населення.Цього рокутеж передбачено кошти на відповідну роботу.

Вивозили сміття зі стихійних сміттєзвалищ. Це прилегла територія до озера «Канево», урочища«Княже» та пляжу «Труба», територія колишніх радгоспнихтеплиць та літнього табору для худоби (загалом вивезено близько 80 КамАЗів сміття).

Вивозили сміття від кладовищ, загалом близько 100 м³.

З вулиці Дружби на провулок Богдана зроблено перехід через яр шляхом укладання залізобетонних труб та засипання ґрунтом.

Планували ліквідацію шкідливої рослини амброзії, але санепідемстанція не дала нам погодження виконувати ці роботи хімічним способом, тому проводитимемо цю роботу в 2018 році вже механічним способом.

Розроблено схему санітарної очистки села, але її ще не затверджено, вона зараз знаходиться на розгляді та погодженні у відповідних службах. 

 

Вуличне освітлення

За звітний період було проведено поточний ремонт вуличного освітлення по вулицях Островського, Святослава Князя,Комарова, Садовій, Дружби, Лермонтова, Вишгородській, Межигірській, Соборній, Шевченка, Гречка, Пушкіна,Ватутіна, Ново-Київській.

Додатково встановлено ліхтарі на вулицях: Шкільна, пров.Пушкіна, Ярослава Мудрого, Нова, Гагаріна, Лермонтова, Кузнечна, Вишгородська. Також дотягувались ізольовані проводи СІП та встановлювались ліхтарі на вул.Свято-Покровській (зупинка«Ватутіна», від магазину«Мрія» до дитячогобудинку), вул. Марко Вовчка, вул.Богдана (біля кладовища), вул. Шевченка.

Зроблено перекомутацію  живлення ліній вуличного освітлення, щоб зняти навантаження з центральної вулиці – Свято-Покровської.

Старі ліхтарі, які замінювались, ремонтувались, робилась перекомутація під лампи ЛЕД 12- 15 Вт та встановлювали в місцях, що цього потребували. 

Відремонтовано вуличне освітлення території лікарні.

Також, звичайно, виконувались роботи по ремонту та заміні ламп, а такожремонту ліхтарів по вулицях, де вони виходили з ладу.

На даний час проведено інвентаризацію вуличного освітлення, згідно якої загалом мережа вуличного освітлення нараховує 1 153 ліхтарі. Встановлено загалом 231 світильник.

 

Діяльність Новопетрівського комбінату комунальних підприємств 

Протягом року проводилась робота з заміни водопроводів у селі. Загалом було замінено 2355 метрів та перепід’єднано 127 абонентів.

Це вулиці:

Незалежності - 300 м (8 аб.), Українська - 170м (8 аб.), Шевченка - 200 (13 аб.), Горького - 230м (22 аб.), Гречка- 240м (20 аб.), Ватутіна - 690 (28 аб.), Князя Святослава - 160 м (16 аб.), Межигірська - 245м (12 аб.), з'єднання Марко Вовчка через Свято-Покровську з Шевченка - 120 м.

Вартість цих робіт склала понад 1,5 млн.грн.

Загалом протягом процесу реконструкції водопровідного господарства, який триває в нас вже понад 10 років, було перекладено  33 км, залишилося – 12 км.

На вулиці 1-го Травня збудовано водонакопичувач загальним об`ємом 200 м3, який дозволить подавати в мережу воду з більшим тиском, ніж подавалась вона до цього, задля того, щоб в період великого розбору води забезпечити належне водопостачання в мережі. Також його робота позитивно вплине на продуктивність глибинних насосів на свердловинах. Щоправда збільшиться кількість споживання електроенергії, адже якщо раніше вода подавалась в один етап, то тепер через два насосні агрегати - один через насос на свердловині, а другий насосом з накопичувача.

Ми розраховуємо почати експлуатувати його у травні 2018 року.

У подальшому плануємо будівництво накопичувачів на вулицях Ново-Київській, Бучанській, Комарова.

Протягом року на водопровідній магістралі села відбулось 18 поривів, з них на Свято-Покровській – 10 та на Ватутіна – 5, тому в 2018 році роботи з реконструкції водопроводу будуть проведені в першу чергу на цих вулицях. На Свято-Покровській мова йде про ділянку від вулиць Пушкіна, Князя Святослава до кінця Свято-Покровської в бік Старих Петрівець, тобто початку вулиць Лермонтова та Горького.

Протягом року 11 разів проводилась заміна насосів на свердловинах, які виходили з ладу, в основному через фактично безперервну роботу в літній період. 

 У 2018 році плануємо чергове підняття тарифів на послуги з водопостачання для населення, адже на сьогодні в нас цей тариф один з найнижчих в районі. Це призводить до суттєвих витрат з бюджету на компенсацію в різниці тарифу від економічно обґрунтованого та фактично встановленого. Рік тому економічно обґрунтований тариф складав понад 16 грн/м³, ми ж у свою чергу встановили і тримаємо вже рік його на рівні 10 грн.

Загалом протягом року НККП отримав власного доходу від споживачів 3,61 млн. грн., це 2,1 млн. грн – за водопостачання та 1,51 млн. грн. – за водовідведення. 

Витрати склали відповідно аналогічну надходженням суму, з них це переважно заробітна плата та податки на неї, плата за електроенергію майже півмільйона та придбання паливно-мастильних матеріалів.

У свою чергу з сільського бюджету  на розвиток  комунгоспу було виділено удвічі більше коштів, ніж заробило саме підприємство.

 

Будівництво дошкільного навчального закладу

Минулого року було прийнято рішення нарешті розпочати будівництво дитячого садка за кошти сільського бюджету,не чекаючи фінансування з районного, обласного чи державного бюджетів. Ми розраховували, що в подальшому до фінансування долучаться районна чи обласна ради, куди ми неодноразово зверталися, але нажаль,наші очікування не виправдали себе. Отже, дані роботи фінансувалися виключно за коштисільського бюджету.

Навесні було проведено тендер для визначення підрядної організації, в серединілітарозпочалися будівельні роботи. 

У підсумку нам вдалося рік закінчити фактично зі збудованим другим поверхом. 

2017 року проведено наступні роботи.Добудовано фундамент та підвальне приміщення, вивезено зайвий ґрунт з-під фундаменту, розчищено від порослів кущів та сміття підвальні приміщення, забетоновано підлогу в підвалах, нанесено гідроізоляцію на стіни фундаменту, докладено блоками фундамент (в місцях, де їх не вистачало), збудовано армопояс, зведено стіни та перекрито панелями підвал і перший поверх. Протягом найближчого часу буде завершено перекриття другого поверху. Цього року плануємо звести покрівлю, вставити вікна, двері та виконати роботи з улаштування опалення, електропроводки та оздоблення приміщень всередині (штукатурення стін, підлога, стеля). 

Але все залежатиме від спроможності щодо фінансування цих робіт. Минулого року ми заплатили підряднику близько 12 млн.грн. Борг цього року за вже виконані роботи становить 5 млн. грн.На 2018 рік по орієнтовним розрахункам необхідно близько 30 млн.грн.

Цього року ми передбачили направлення фактично всіх коштів бюджету розвитку на будівництво дитячого садка.

Якщо не буде виділено кошти з районного, обласного чи державного бюджету, і не вдасться реалізувати план з продажу через аукціон земельної ділянки в промзоні для отримання необхідних коштів, тоді не буде змоги виконувати роботиз розвитку інфраструктури села - благоустрій, в тому числі асфальтування доріг, заміна водопроводів і т.д. В такому випадку всі кошти власного бюджету будуть направлені на будівництво садочка.

Звичайно, не може не обурювати відношення районної та обласної влади щодо фінансової підтримки нашого будівництва.На лютізький садочок з районного та обласного бюджетів виділено по 10 млн.грн, на козаровицький – 16 млн.грн. з державного бюджету, а на новопетрівський – жодної копійки. 

На нашу думку, це несправедливий підхід і відношення до фінансування і вибору важливості, пріоритетності та нагальності будівництва дошкільних навчальних закладів у нашому районі. 

 

Допомога освітнім та медичним закладам села

Як і минулого року, сільською радою профінансовано харчування учнів загальноосвітніх шкіл, а саме учнів 5-11 класів та груп продовженого дня. Але у зв’язку з тим, що районний відділ освіти у першому півріччі не зміг провести тендер для визначення організації, яка харчувала б дітей у школах нашого району, харчування проводилось лише у другому півріччі. 

Зважаючи на те, що з районного бюджету не було виділено кошти на будівництво добудови в ЗОШ №1, в якій мав розміщуватись туалет, а також на багаторічні скарги на його відсутність всередині приміщення та те, що керівництво школи винайшло придатне місце, де його можна булоб розмістити, сільська рада профінансувала будівництво туалету та забезпечила виконання даних робіт. 

У ЗОШ №2 нами проведено ремонт у двох класах, а в ЗОШ №3 відремонтовано приміщення їдальні. 

Також допомагали школам у придбанні оргтехніки, меблів. На стадіон в ЗОШ №2встановлено камери відеоспостереження.  

У листопаді виникла нагальна проблема з заміною водопроводу на території ЗОШ№2.Нам довелося виділяти кошти та проводити повну заміну водопроводу та заодно виконати необхідні роботи з влаштування зовнішньої каналізації.

Для учнів 5-11 класів та вчителів шкіл №1, 2 сільською радою було організовано екскурсію до села Пилява в музей військової техніки,з прогулянкою по лісу на військовому БРДМі та куштуванням традиційного військового супу та каші. На згадку про це для всіх дітей виготовлено невеличкі фотоальбоми. 

Планували аналогічну екскурсію провести для третьої школи, але з різних причин не вдалося, тому організуємо її для них вже навесні 2018 року.

З метою ознайомлення та можливого в подальшому вступу на навчання для старшокласників всіх трьох шкіл організовано поїздку до Національної академії статистики, обліку та аудиту. 

Допомога Новопетрівській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини КЗ «Вишгородський районний центр ПМСД» та Новопетрівській районній лікарні КЗ «Вишгородська ЦРЛ» в 2017 році полягала в наступному.  

Кошти з сільського бюджету виділялись на придбання паливно-мастильних матеріалів (35 тис.грн), ремонт автомобіля (30тис.грн.), придбання холодильників, електрокоагулятора та ксероксу (50,3 тис.грн),медикаментів (27 тис.грн),харчування пацієнтів (24 тис.грн),ремонт електромережі (19,2 тис.грн) та саме найвагоміше – це заробітна плата медпрацівників (1 429,0 тис. грн.). 

Також проведено ремонт електромережі до котельні в лікарні та замінено трьохфазний лічильник і трансформатори напруги в поліклініці.

 

Спорт

2017 року наш ФК «Межигір’я» був представлений 12-ма командами в чемпіонатах району, області та міста Києва, з них 8 – це дитячі команди. Загалом наш клуб нараховує більше двохсот гравців, з яких 70% - це діти.

Грає чотири дорослих команди. Дві з них, що брали участь у вищих лігах в чемпіонаті міста Києва та Київської області, знаходяться на повному утриманні нашого депутата в Київській обласній раді Романа Буковського і підприємця Максима Калінкіна. Вперше команда «Межигір’я» взяла участь у Вищій лізі Київської області та посіла 5 місце.

 Також Роман Буковський та Максим Калінкін допомагають дитячим командам і дорослій, що брала участь у першій лізі Вишгородського району.

Витрати, пов’язані з організаційно-матеріальним забезпеченням команди, що грала у Вищій лізі Вишгородського району, були профінансовані сільською радою та Анатолієм Гальчуком.

На Всесвітній День футболу, що святкується 10 грудня, в будинку культури було проведено свято та підведено підсумки футбольного сезону 2017 року. Відзначили кращих гравців та кращих в своєму амплуа в кожній з команд нашого футбольного клубу, вручивши їм відповідні дипломи.

Також сільською радою було виділено кошти на матеріально-технічне  поліпшення школі з вільної  боротьби «Спартанець»,  що в Лютіжі, зокрема, на необхідний інвентар для занять – 70,0 тис. грн. З с. Нові Петрівці у школі «Спартанець» займаються 11 дітей та 10 дорослих.

 

Висновки

У підсумку відзначу, що рік пройшов вдало, з виконанням багатьох робіт з розвитку як комунального господарства, так і підняття рівня благоустрою села.Сільська рада та наші структурні підрозділи працювали на належному рівні, надаючи адміністративні, культурні, комунальні та соціальні послуги.

У 2017 році було заасфальтовано доріг більше ніж у 2016 році, а водопроводів замінено менше.

Дані роботи могли бути виконані в значно більшому обсязі (майже вдвічі більше заасфальтувати доріг чи, скажімо, в сім разів більше замінити водопроводів), якби кошти не були направлені на будівництво дитячого садочка (11 млн. грн.).   

Гадаю, всіх цікавить, за який термін його буде збудовано? Тут все залежатиме від фінансування. Ми сподіваємось, що при нормальних фінансових можливостях, зможемо відкрити садок  восени 2019 року.

Фінансовий ресурс - це кошти, що ми розраховуємо отримати від продажу з аукціону земельної ділянки у промисловій зоні. Але звичайно, не полишаємо надії, що нам усе-таки будуть виділені кошти з районного чи обласного  бюджетів, а можливо навіть з державного, за сприяння народного депутата Ярослава Москаленка.

Як і щороку, ми підтримували спорт, допомагали нашим закладам освіти та медицини, що знаходяться на утриманні району. Ми виділяли кошти на харчування наших школярів, це до речі, окрім нас в районі, робили ще Старі Петрівці.

Хочу подякувати всім підрозділам сільської ради, депутатам, членам виконкому, разом з якими ми приймали рішення та втілювали їх в життя, працюючи на благо новопетрівської громади.

Сподіваюся, що наступний рік буде не менш плідним і ми, звичайно, продовжимо роботи, які сприятимуть розвитку нашого села. 

 Бюджет