Дитячий садочок

У 2017 році розпочалося будівництво дитячого садка у с. Нові Петрівці. У паспорті обєкта, розташованому на паркані будівельного майданчика вказано, що замовником будівництва є Новопетрівська сільська рада, генеральним підрядником – ТОВ «АМК РЕМ-БУД», генеральним проектувальником – КП «Житомирпроект». Забудова матиме площу 2 514, 83 м2  на ділянці 1,59 га.  Дошкільний навчальний заклад розрахований на 230 маленьких новопетрівчан.

У 2017 році з сільського бюджету виділено на дитячий садок 12 млн. грн. Звичайно, сільському бюджету дуже складно нести витрати на це будівництво, адже в селі вистачає ще й інших робіт, які необхідно фінансувати, з найважливіших – асфальтування доріг та заміна водопроводів, що теж недоцільно припиняти. Сільська рада розраховує на фінансову підтримку районного, обласного та державного бюджетів, але попри численні  звернення, поки що жодної копійки на підтримку будівництва нашого дошкільного закладу з вищих владних структур не виділено.

На одну з сесій сільської ради було запрошено директора ТОВ «АМК РЕМ-БУД», яке виграло тендер по будівництву, Андрія Куковенка, який розповів про свою організацію, специфіку будівництва нашого дитячого садка та відповів на запитання присутніх. За його словами, це буде унікальний дошкільний заклад, аналогів якого, мабуть, немає у всій Україні. Це буде будівництво «під ключ», тобто у суму робіт входить не лише будівля з комунікаціями, а й усе внутрішнє наповнення, ландшафтне оздоблення тощо. Садочок фактично буде триповерховим, адже підвальне приміщення використовуватиметься не лише як підсобне, там знаходитиметься й кухня. У будівлі навіть передбачено підйомний ліфт для подачі їжі. У проекті детально розписано, де які продукти зберігатимуться, причому для кожного буде своє приміщення, як цього вимагають санітарні норми. Розраховано все до найменших дрібниць. Наприклад, де буде кімната для виготовлення кисневих коктейлів, де зберігатиметься постільна білизна, де вона пратиметься і прасуватиметься. Причому сама постільна білизна, разом з шафами, ліжками, посудом, необхідною технікою, іграшками та всім, що необхідно для функціонування закладу, також вже включено у собівартість. Будівництво передбачає розміщення на території великої кількості ігрових та спортивних майданчиків. Загалом по договору виконання робіт у повному обсязі розраховане на чотири роки. 

Андрій Михайлович зазначив, що не боїться цієї роботи, адже його організація вже має чималий досвід у будівництві освітніх, медичних, торгівельних та інших закладів. Але з тим же хвилюється, адже сам він мешканець Вишгородського району, тому розуміє, що йому не раз доведеться дивиться в очі людям, для яких виконує ці роботи.

Сільський голова Радіон Старенький постійно особисто контролює роботи, що проводяться.

Одним з головних питань для села, на сьогоднішній день, є відсутність дитячого садка. Колишній дитячий садок знаходився у власності радгоспу, який в період ліквідації віддав його під дитячий будинок. 

На сьогодні новопетрівські діти відвідують дитячі дошкільні навчальні заклади міста Києва, Вишгорода та села Старі Петрівці. Дошкільний навчальний заклад №65, що знаходиться на Водогоні, приймає 69 дітей з села Нові Петрівці та 37 новопетрівських дітей відвідує дошкільний навчальний заклад «Пролісок», що розташований в селі Старі Петрівці. Київський ДНЗ №65 діти відвідують за рахунок бюджету міста, а старопетрівський – за рахунок бюджету Новопетрівської сільської ради.

 

ПРОЕКТ "Дошкільний навчальний заклад "Петрик"