Офіційний сайт Петрівської сільської ради

Петрівська
сільська рада
Офіційний сайт
Петрівської сільської ради

Етнографічний музей `Хата Савки`

Це «живий» етнографічний музей, розташований на території села Нові Петрівці. «Живий», тому що це хутір, в якому проживає українська родина.  

Музейний хутір пана Савки зародився в 2004 році, коли господар вирішив відновити придбану їм стару хату. Тоді і з'ясувалося, що він тепер є володарем справжнього раритету: хат такої давнини по селах вже не знайти. З відновлення цього житла і почалося захоплення господаря народними культурою і побутом. Дружна команда сімейного хутора тепер володіє однією з найпопулярніших пам'яток в дусі етнографічного, «зеленого» туризму і постійно розширює свою колекцію.

Гостей пана Савки чекає незвичайне дійство,  в яке входить: зустріч  хлібом-сіллю; показ старовинних ремесел (кузня, гончарство, ткацтво і т.д.); розповідь-вистава про найближче за часом свято народного календаря.

Наприкінці екскурсії Вас почастують стравами, приготованими за бабусиним рецептом. Борщ з пампушками, печиво, гарбузова каша, вареники - з сиром, з капустою, з маком... А ще - узвар із сухофруктів, і наливки - з малини, сливи, терну. Це не можливо описати, це потрібно спробувати! Господарі гарантують повну автентичність рецептів та екологічну чистоту продуктів. На кухні - звичайна піч, макітри та глечики. Жорна для молотьби пшениці, ступа - для проса. На стінах - зав'язані в косу цибуля та часник, пряні лісові трави.

Господар музею, пан Савка, завжди радий гостям у своїй садибі.

Для більш детальної інформації завітайте на сайт www.xutir-savky.com.ua

або зателефонуйте  (044) 424-39-08.Попередній суб'єкт Повернутися в розділ