Офіційний сайт Петрівської сільської ради

Петрівська
сільська рада
Офіційний сайт
Петрівської сільської ради

Центр надання соціальних послуг

Адресас. Нові Петрівці, вул. Європейська, 12
ПІБ керівникаКот Тетяна Володимирівна
Телефон(067) 460-70-01
e-mail[email protected]

Комунальна установа Петрівської сільської ради "Центр надання соціальних послуг" створений у 2021 році на базі Новопетрівського сільського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, заснованого ще в 2006 році.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – це спеціальний заклад, що надає соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Внаслідок реорганізації до Центру приєдналися «Центр соціальної підтримки дітей та сімей

«ТЕРИТОРІЯ ДОБРА» (колишній дитячий будинок "Любисток"), а зараз це - стаціонарно/денне відділення соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді "Любисток" та соціальний гуртожиток. 

Ми діємо на принципах адресності  та індивідуального  підходу до кожної людини, гуманності, доступності, відкритості, законності, соціальної справедливості,  конфіденційності та відповідальності за дотримання  етичних і правових норм.

Структура Центру надання соціальних послуг

Відділ соціальної роботи

Створений для проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми, молоддю, та особами які перебувають у складних життєвих обставинах, або мають ризик потрапляння в складні життєві обставини та потребують сторонньої допомоги.

в.о. начальника відділу: Степаниденко Людмила Анатоліївна т. 067460-70-01

Адреса відділу с. Нові Петрівці, вул. Європейська, 12

Основними завданнями відділу є

1. Виявлення сімей, дітей, молоді, та інших осіб які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

2. Здійснення соціального супроводу сімей, дітей, молоді, та інших осіб які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надання їм соціальних послуг за результатами проведеної оцінки їхніх потреб у таких послугах.

3. Надання соціальних послуг  громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв'язку з частковою втратою рухової активності (мають 3, 4 і 5 групу рухової активності) і потребують сторонньої допомоги, соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в домашніх умовах згідно з медичним висновком.

У відділі соціальної роботи працюють фахівці із соціальної роботи, які надають соціальні послуги 
особам, сім’ям, дітям, молоді та іншим особам які перебувають у складних життєвих обставинах 
і потребують сторонньої допомоги, в тому числі сім’ям учасників антитерористичної операції 
та внутрішньо переміщеним особам, постраждалим від домашнього насилля, одиноким особам похилого віку, 
осіб з інвалідністю (які досягли 18-річного віку), 
хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), 
які не здатні до самообслуговування з:

- соціальний супровід дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах

- консультування:

- соціальної профілактики:

- соціальної інтеграції та реінтеграції;

- соціальної адаптації:

- кризового та екстреного втручання:

- представництва інтересів:

- соціального супроводу при працевлаштуванні на робочому місці:

- догляду вдома:

- інформування;

- натуральна допомога:

У с. Лютіж - фахівець із соціальної роботи  (знаходиться в приміщенні сільської ради, вул. Вітряного, 1).

У с. Старі Петрівці фахівець із соціальної роботи: Алейнікова Дарина Олександрівна (знаходиться в приміщенні сільської ради, вул. Князя Святослава, 13).

У с. Нові Петрівці фахівці із соціальної роботи: Спіжова Юлія Іванівна, Бугаєнко Олена Григорівна  (приміщення КУ Петрівської сільської ради «Центр надання соціальних послуг» вул. Європейська, 12)

 соціальні робітники надають соціальні послуги догляд вдома:

с. Нові Петрівці -  Кравець Любов Степанівна

с. Старі Петрівці - Оніжко Людмила Борисівна

с. Лютіж -  Лисаковська Людмила Василівна

с. Гута Межигірська  - Форміна Валентина Дмитрівна

 

Стаціонарне/денне відділення соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді

"Любисток"

створене для тривалого (стаціонарно/денного  перебування  дітей  віком  від  3 до 18 років, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, залишених без батьківського піклування, що утворюється відповідно до потреб територіальної громади надання їм комплексної  соціальної,  психологічної,  педагогічної,  медичної, правової та інших видів допомоги.

Начальник відділу - Жадан Микола Михайлович.

Адреса: с .Нові Петрівці, вул. Ново-Київська, 121.

Основними завданнями відділу є

1. проведення психолого-педагогічної корекції з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини;

2. сприяння формуванню у дітей власної життєвої позиції для подолання звичок асоціальної поведінки;

3. здійснення трудової адаптації дітей з урахуванням їх інтересів та можливостей;

4. забезпечення дітям, які потребують отримання соціальних послуг, допомогу в формуванні, розвитку та підтримці соціальних навичок, умінь і соціальної компетенції;

5. забезпечує розроблення та виконання індивідуальних програм соціальної реабілітації та адаптації зазначених дітей;

6. надає зазначеним особам психологічну допомогу, допомогу в аналізі життєвих ситуацій, визначенні основних проблем і шляхів їх розв’язання, залученні до вирішення складних життєвих ситуацій, що склалися у їх житті, зміцненні (відновленні) родинних і суспільно корисних зав’язків, оформленні документів, отриманні безоплатної правової допомоги, організації зайнятості та дозвілля, а також інформацію з питань соціального захисту населення;

7. забезпечує фахове надання соціальної послуги соціально-психологічної реабілітації та короткотермінове проживання.

Відділ спеціалізованих послуг та

організаційно-методичного забезпечення

Створений для організації спеціалізованих послуг  роботи з сім’ями, дітьми, молоддю, та особами які перебувають у складних життєвих обставинах, або мають ризик потрапляння в складні життєві обставини та потребують сторонньої допомоги та організаційно-методичного забезпечення діяльності Центру надання соціальних послуг.

Начальник відділу - Кравченко Марина Вікторівна.

Адреса відділу: с. Нові Петрівці, вул. Європейська, 12.

Основними завданнями відділу є

1. Організаційне, аналітичне та інформаційне забезпечення діяльності Центру.

2. Надає консультативно-методичну допомогу іншим відділам Центру по організації соціальної роботи   з сім’ями, дітьми, молоддю, та особами які перебувають у складних життєвих обставинах, або мають ризик потрапляння в складні життєві обставини та потребують сторонньої допомоги.

3. Забезпечує здійснення підготовчо-організаційної роботи з проведення нарад, конференцій, засідань, тренінгів, навчання для працівників Центру.

4. Організація соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей, молоді та інших осіб через заходи соціального спрямування.

5. Робота Психологічної служби центру, надання консультацій психологом, проведення розвивальної корекційної роботи з сім’ями, дітьми, молоддю, та особами які перебувають у складних життєвих обставинах, або мають ризик потрапляння в складні життєві обставини та потребують сторонньої допомоги

6. Надання соціальної послуги в умовах цілодобового проживання - соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком від 15 до 18 років, а також осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років. Організація та координація функціонування соціального гуртожитку.

7. Здійснення соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу; бере участь у підготовці до самостійного життя дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з числа випускників інтернатних закладів.

8. Створює умови для розвитку дитячих ініціатив, залучення до дитячого парламенту, організовує роботу з молоддю та підлітками в громаді.

Соціальні послуги які можете отримати в нашому центрі: 

Назва послуги :ІНФОРМУВАННЯ

Зміст послуги: надання інформації з питань соціального захисту населення, у тому числі переліку та адрес надавачів соціальних послуг, умов їх отримання, тарифів на платні соціальні послуги; надання інформації щодо отримання медичної, правової допомоги, адміністративних послуг та інших видів допомоги, робіт, послуг

Соціальні  групи:  вразливі групи населення; особи / сім'ї, які перебувають у складних життєвих обставинах

Назва послуги: КОНСУЛЬТУВАННЯ

Зміст послуги: комплекс заходів, що здійснюються протягом строку, необхідного для виходу зі складної життєвої ситуації та адаптації особи, сім’ї до нових умов соціального середовища,  спрямованих  на  усунення/пристосування  обмежень  життєдіяльності, підтримку соціальної незалежності, збереження та продовження соціальної активності особи, сім’ї. 

Соціальні  групи:  особи,  сім’ї,  групи  осіб,  які  перебувають  у  складних  життєвих обставинах. 

Назва послуги: СОЦІАЛЬНА ПРОФІЛАКТИКА 

Зміст послуги: комплекс заходів, що здійснюються  суб’єктом, який надає соціальні послуги,  спрямований  на  попередження,  обмеження  та  зупинення  негативних соціальних  і  особистісних  (поведінкових)  явищ  та  їх  наслідків  у  соціальному середовищі  та  реалізується  за  допомогою  різних  інструментів  впливу  соціального, юридичного, педагогічного, психологічного характеру.  Організація навчання та просвіти (лекції, бесіди, вистави, акції, створення та розповсюдження рекламно-інформаційних та просвітницьких матеріалів тощо);

Соціальні  групи:  особи,  сім’ї,  групи

Назва послуги: СОЦІАЛЬНИЙ СУПРОВІД СІМЕЙ (ОСІБ), ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ 

Зміст  послуги:  комплекс  заходів,  що  передбачає  оцінку  потреб,  визначення  шляхів вирішення основних проблем, регулярні зустрічі чи відвідування отримувача послуги з метою  моніторингу  виконання  поставлених  завдань,  сприяння  у  отриманні  інших послуг, допомогу в усвідомленні значення дій та/або розвиток вміння керувати ними, навчання  та  розвиток  навичок,  спрямованих  на  подолання  чи  мінімізацію  складних життєвих обставин. 

Соціальні групи: сім’ї, особи, які перебувають у складних життєвих обставинах, і не можуть самостійно їх подолати. 

Назва  послуги:  СОЦІАЛЬНИЙ  СУПРОВІД  ПРИ  ПРАЦЕВЛАШТУВАННІ  ТА  НА РОБОЧОМУ МІСЦІ  

Зміст  послуги:  комплекс  заходів,  що  здійснюються  на  регулярній  основі  протягом визначеного строку та мають на меті підтримку отримувача соціальних послуг в процесі подолання життєвих труднощів, відновлення та підвищення соціального статусу, що передбачає надання соціальної послуги безпосередньо методами індивідуальної роботи та виконання ролі посередника (організація консультацій інших фахівців, супровід та представлення інтересів отримувача послуг, допомога в оформленні документів тощо). 

Соціальні групи: громадяни, які не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці, перебувають  у  складних  життєвих  обставинах,  бажають  працевлаштуватися  та потребують соціального супроводу.  

Назва послуги: Догляд та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних

Зміст послуги: забезпечення умов для проживання, наближених до сімейних (харчуванням, одягом, взуттям, твердим і м'яким інвентарем, ведення домашнього господарства, організація дозвілля тощо), формування та підтримка навичок самообслуговування, побутових навичок, необхідних для організації самостійного життя; виховання та розвиток індивідуальних здібностей, сприяння в отриманні освітніх, медичних, реабілітаційних і соціальних послуг у відповідних закладах

Соціальні  групи: діти-сироти / діти, позбавлені батьківського піклування, у тому числі діти з обмеженою життєдіяльністю; діти, щодо батьків яких ще не прийнято рішення про позбавлення батьківських прав; діти які опинилися в складних життєвих обставинах.

Назва послуги: Соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування

Зміст послуги: допомога у створенні та підтримці позитивного соціально-психологічного клімату в сім'ї; адаптація дитини в нових умовах; створення належних умов для забезпечення індивідуальних потреб дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, у розвитку та вихованні; захист майнових, житлових та інших прав дитини; сприяння навчанню та розвитку дитини; допомога у зміцненні / відновленні родинних та суспільно корисних зав’язків; допомога у створенні та забезпеченні умов для пріоритетного права дитини на усиновлення; підготовка дитини до виходу із сім'ї, у тому числі і до самостійного життя

Соціальні  групи:  сім'ї, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування

Назва послуги: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА ПСИХОЛОГІЯ

Зміст послуги: короткотермінове проживання, проведення психологічного консультування та психолого-педагогічної корекції; сприяння в отриманні освітніх послуг; здійснення трудової адаптації; інформування та/або консультування; представництво інтересів; розвиток, формування та підтримка соціальних навичок; надання допомоги в отриманні медичних послуг; повернення дитини до біологічної родини

Соціальні  групи: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; діти з поведінковими порушеннями через розлучення батьків ;діти, які зазнали жорстокого поводження; діти, які постраждали від домашнього насильства;

 Назва послуги: Натуральна допомога

Зміст послуги: надання продуктів харчування, предметів і засобів особистої гігієни, санітарно-гігієнічних засобів та засобів догляду, одягу, взуття та інших предметів першої необхідності; організація харчування; забезпечення паливом; пошиття одягу, ремонт одягу та/або взуття; перукарські послуги; прання білизни та одягу; ремонтні роботи; обробіток присадибної ділянки, косіння трави біля будинку, рубання та розпилювання дров; косметичне, вологе, генеральне прибирання тощо

Соціальні  групи:  малозабезпечені особи; громадяни похилого віку;
особи з інвалідністю особи, які мають невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування / потребують паліативної допомоги; особи, яким завдана шкода конфліктом, тимчасовою окупацією; бездомні особи; пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним особи, звільнені від відбування покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк;
біженці / шукачі притулку

Назва послуги: КРИЗОВЕ ТА ЕКСТРЕНЕ ВТРУЧАННЯ  

Зміст  послуги:  психологічна  допомога  (консультування,  підтримка,  діагностика, корекція, психотерапія, реабілітація), надання інформації з питань соціального захисту населення,  допомога  в  організації  взаємодії  з  іншими  фахівцями  та  службами, представництво  інтересів,  корекція  сімейних  стосунків,  допомога  особам,  які постраждали  від  насильства  в  сім’ї,  допомога  в  отриманні  безоплатної  правової допомоги,  організація надання  невідкладної медичної  допомоги,  організація надання притулку. 

Соціальні  групи:  особи,  сім’ї,  групи  осіб,  які  перебувають  у  складних  життєвих обставинах, у тому числі постраждалим від насильства в сім’ї. 

Назва послуги: СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ 

Зміст послуги: комплекс заходів, що здійснюються протягом строку, необхідного для процесу  активного  гармонійного  пристосування  осіб,  які  перебувають  у  складних життєвих  обставинах, у  тому  числі  осіб  похилого  віку,  осіб  з  інвалідністю,  осіб,  які перебували у спеціалізованих або інтернатних закладах, осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на певний строк, до змінених умов соціального середовища, спрямованих на  усунення/пристосування обмежень життєдіяльності для підтримки  соціальної  незалежності,  збереження  та  продовження  їхньої  соціальної активності. 

Соціальні групи: особи, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі особи,  які  не  мають  медичних  протипоказань  для  перебування  в  колективі:  особи похилого  віку;  особи  з  інвалідністю;  особи,  які  перебувають/перебували  в спеціалізованих  або  інтернатних  закладах;  особи,  які  відбули  покарання  у  вигляді обмеження або позбавлення волі на певний строк. 

Назва послуги: ПРЕДСТАВНИЦТВО ІНТЕРЕСІВ  

Зміст послуги: ведення переговорів від імені отримувача соціальних послуг; допомога в оформленні або відновленні документів; сприяння в реєстрації місця проживання або перебування;  допомога  у  розшуку  рідних  та  близьких,  відновленні  родинних  та соціальних зв’язків; сприяння у забезпеченні доступу до ресурсів і послуг за місцем проживання/перебування,  встановленні  зв’язків  з  іншими  фахівцями,  службами, організаціями, підприємствами, органами, закладами, установами тощо. 

Соціальні групи: сім’ї та/або особи, які перебувають у складних життєвих обставинах, бездомні особи, особи, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі  на  певний  строк,  громадяни  похилого  віку,  особи  з  інвалідністю,  особи, постраждалі від торгівлі людьми, від домашнього насильства, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, сім’ї опікунів, піклувальників тощо.

Назва послуги: ПОСЕРЕДНИЦТВО (МЕДІАЦІЯ) 

Зміст  послуги:  допомога  у  врегулюванні  конфліктів;  ведення  переговорів; опрацювання шляхів та умов розв’язання конфлікту. 

Соціальні групи: особи / сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах,  Соціальна  послуга  в  частині  проведення  медіації  не  застосовується  між  потерпілою особою та особою, яка вчинила правопорушення або злочин, у випадках насильства у сім’ї, торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми. 

Назва послуги: ДОГЛЯД ВДОМА 

Зміст  послуги:  комплекс  заходів,  що  здійснюються  за  місцем  проживання  (вдома) отримувача соціальної послуги протягом робочого дня суб’єкта, що надає  соціальну послугу  догляду  вдома,  який  спрямований  на  створення  умов  забезпечення життєдіяльності  осіб,  які  частково  або  повністю  втратили  /  не  набули  здатності  до самообслуговування. 

Соціальні  групи:  особи  похилого  віку,  особи  з  інвалідність,  хворі  (з  числа  осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше ніж чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.

Наші проєкти:

«Батьківський місточок» школа для вагітних

Ми розвіємо здогадки, міфи та страхи. Дамо відповідь на питання:

-  Родова діяльність та післяродовий період;

-  Потреби немовляти, мами і тата ;

-  Опанування страху;

-  Як стати хорошою матір’ю;

- Таємниці грудного вигодовування;

- Взаємовідносини в родині.

На ці та інші запитання надасть відповідь кваліфікований експерт.

«Батьківство в радість» заняття для дошкільнят разом з батьками

-  Як побудувати відносили зі своєю дитиною, розуміти її?

-  Як змусити слухатися?

-  Що потрібно знати про свою дитину?

- Як гратися з дитиною, розвивали її здібності та творчість змалечку.

Ми самі визначаємо, як будемо виховувати свою дитину, часом не розуміючи, що їй потрібно насправді.

Не розуміючи дітей – звинувачуємо себе, не розуміючи себе – звинувачуємо дітей.

Батьківство в радість – проект, створений для відповідальних  батьків, які прагнуть завоювати довіру своїх дітей. 

Молодіжний  клуб «Як стати успішним»

-  Нові друзі, нові враження, нові емоції, нові завдання;

-  відповіді на невідомі, хвилюючі питання про відносини між однолітками;

-  цікаві тести допоможуть розібратися в собі;

- розвиток творчості та креативності.

Для тих, хто прагне бути собою.

Дитячий парламент

-        Розвиток лідерства та дитячих ініціатив;

-        створення соціальних проектів;

-        організація змістовного дозвілля для підлітків та дітей.

Для тих хто активний і хоче змінювати світ на краще поряд собою.

«Діалог»

-        Профілактика насилля в родині та  подолання конфліктних ситуацій через соціальну послугу посередництва та медіації;

-        навчання ефективним моделям поведінки та спілкування;

-         опанування навичкам ненасильницького спілкування;

-        навчитися діалогу та примиренню в конфліктних ситуаціях.

«Рівний серед рівних» - заняття з логопедом для дошкільнят та молодших школярів

 Даний курс представляє собою корекційно-розвиваючу роботу направлену на допомогу дітям, з особливими навчальними потребами, дітям з родин соціально незахищених категорій, які мають психоневрологічні, мовленнєві розлади для подолання проблем пов’язаних з мовленням.

"Інститут третього покоління" - заняття для людей старшого віку


Повернутися в розділ Наступний суб'єкт