Мартиненко Мусій Пилипович

Останній Голова ради ветеранів с. Нові Петрівці Мартиненко Мусій Пилипович народився 1932 року, під час голодомору. Мусію Пилиповичу довелося пережити голод, холод та злидні.Він розповідав, як під час війни, будучи ще дитиною, його в полон схопили німці, але вдалося втекти і він переховувався довгий час по лісах.

Сам він уродженець села Старосілля, яке у радянські часи затопили для створення Київського водосховища. Його разом з родиною змусили залишити рідні місця і переселили до Нових Петрівець. Але й тут він швидко став "своєю" людиною, завдяки невтомній праці. Незважаючи на важку долю, Мусію Пилиповичу вдалося зберегти щирість та доброту душі. Він завжди усміхнений та привітний. При переселені він багатьом людям допоміг з перевезенням із Старосілля до Нових Петрівець не одного десятка будинків. Будучи будівельником від Бога, він також багатьом у селі допоміг збудувати хату, перекрити дах. Займався столярними роботами, виготовляючи двері та вікна. Про таких говорять - людина із золотим серцем та золотими руками. Помер у 2020 році, похований у Нових Петрівцях.