Офіційний сайт Новопетрівської сільської ради

Новопетрівська
сільська рада
Офіційний сайт
Новопетрівської сільської ради

Історична довідка

Пам`ятний камінь

Пам`ятний камінь

Цей пам'ятний камінь на мальовничому пагорбі Київського водосховища встановлено у 2007 році. У XIX столітті тут стояла кам'яна церква. Як і належить, у ній проводилась служба, дзвонили дзвони, відлуння яких розносилось далеко по Дніпру й по всій окрузі.

Героям Лютізького плацдарму

Героям Лютізького плацдарму

Увіковічнюючи пам'ять про своїх земляків, в жовтні 1983 року встановлено пам'ятний знак. На гранітних плитах викарбували прізвища мешканців села, що не повернулись з війни і ще 382-х воїнів, які склали свої голови у битві за наше село. В братській могилі спочивають майже 600 воїнів, але імена їх невідомі. Раніше в селі уздовж центральної траси було 3 братські могили, над якими стояли бронзові скульптури солдата-визволителя.

Урочище княже

На пагорбі Київського водосховища - крутий спуск у дуже гарну місцину, оточену з трьох сторін пагорбами, вкритими деревами та кущами, а воротами виходить до води. Чому це урочище називають "княжим" перекази донесли до нашого часу мало відомостей.

Свято-покровська церква

Свято-покровська церква

Будувалась з 1902 по 1910 рік коштом громади села. Розрахована на 1500 чоловік. Організатором будівництва був священик Кукулевський. Кожен двір обкладався податком і кожен дорослий мешканець мав відпрацювати на будівництві або дати коней для вивозу з заводу цегли на будівництво церкви.

Дзвонкова криниця

Дзвонкова криниця

Відомості про нього сягають глибини століть. Його цілющі властивості і кришталево чиста вода були оповиті легендами.

Києво-Межигірський-Спасо-Преображенський монастир

Києво-Межигірський-Спасо-Преображенський монастир

Засновниками Києво-Межигірського Спасо-Преображенського монастиря вважаються грецькі монахи що припливли на дніпровські кручі у IX столітті.

Історія села

Історія села

Село Нові Петрівці в історії відоме з давніх-давен. Воно займає центральну частину Придніпровської височини, яка починається від міста Вишгорода і закінчується в селі Старі Петрівці.