БОРІМОСЯ І ПОБОРЕМО ЗЛОЧИННІСТЬ У НАШОМУ СЕЛІ

12 червня у приміщенні Новопетрівського будинку культури відбулися громадські слухання щодо законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян.У зборах взяли участь: голова Вишгородської РДА Савенок Вячеслав, Новопетрівський сільський голова Радіон Старенький, начальник сектора превентивної діяльності Вишгородського відділу поліції Ян Обжелянський, дільничний інспектор с. Нові Петрівці Михайло Коваленко.

Вячеслав Володимирович розповів про обласні та районні програми, які діють на сьогоднішній день у нас і в підсумку повинні забезпечити належний рівень безпеки та життєдіяльності наших громадян. Ці програми спрямовані на зменшення кримінальної злочинності, на збереження довкілля та захист нашого краю від так званого «львівського» сміття, а також на зменшення смертності на автомобільних дорогах. Савенок В.В. наголосив, що лише спільними зусиллями поліції, влади та населення можна зробити життя в районі безпечнішим.

Михайло Юрійович дав коротку характеристику криміногенної  ситуації в селі. Нові Петрівці є одним з сіл району,  де скоюється найбільша кількість злочинів. За звітний період на території села сталося 40 дорожньо-транспортних пригод. Щоправда суттєво покращилася ситуація після встановлення якіснішого освітлення. Є ряд факторів, які впливають на збільшення злочинності. По-перше, у селі проживає багато заробітчан, які незареєстровані, що ускладнює контроль за ними та їхніми діями. По друге, за так званим «законом Савченко», з місць позбавлення волі лише у Нових Петрівцях вийшло сімнадцять осіб, які відтепер стоять на обліку в поліції. Звичайно, стовідсотково проконтролювати їхні дії вкрай важко. По-третє, військові дії на території нашої держави також призводять до підвищення рівня злочинності загалом. Так, на території нашого села виявлено 2 факти незаконного зберігання зброї, привезеної з АТО. Невідомо, скільки такої бездозвільної, незареєстрованої зброї загалом, і як її можуть використати в подальшому. Наприкінці виступу дільничний інспектор повідомив свій номер мобільного телефону і номер свого помічника та закликав всіх співпрацювати з поліцією,  вчасно надаючи інформацію про факти вчинення злочинів. Ось ці номери: 098 105 05 21 Михайло Юрійович та 096 780 86 31 Руслан Сергійович.

Радіон Миколайович розповів про ті кроки, які вже зробила і планує зробити сільська рада для зменшення рівня злочинності в селі. Це вже вищезгадане покращення освітлення на вулицях, встановлення двох світлофорів (до кінця цього року планується встановити світлофор на повороті з вул. Ватутіна). На сесії сільської ради затверджено програму «Безпечне село», яка передбачає встановлення по селу в 32 місцях камер відеоспостереження, в тому числі в трьох точках будуть камери з визначенням номерних знаків. За камерами спостерігатиме охоронна організація, яка цілодобово патрулюватиме село та співпрацюватиме з нашою поліцією. Це дасть змогу значно оперативніше реагувати на скоєння правопорушень та вчасно їх виявляти. Злочинці, знаючи, що за селом ведеться відеоспостереження та патрулювання також намагатимуться уникати нашої місцевості, адже ймовірність, що їхні злочини будуть виявлені, зросте в рази.

Після виступів слово надали новопетрівчанам. Найбільше мешканці села жалілися на осіб ромської національності, яких проживає на території села дуже багато. Як правило, вони орендують житло. Люди розповідали про хуліганство та дрібні грабіжки, які постійно вчиняють цигани, порушуючи їхній спокій. Щодо цього питання найбільше мешканців прийшло з вулиці Шевченка. Саме цього дня особи ромської національності з необережності мало не спалили навколишні будівлі біля місця, де проживають. Зайнялися городи, які вдалося погасити спільними зусиллями селян. Раніше в соціальних мережах писалося про розкрадання городини в новопетрівчан, і знову підозрюваними виступили цигани.

На жаль, законними шляхами важко боротися з проживанням людей будь-якої національності, адже це розглядається як дискримінація. Але з іншого боку, якщо ці люди є правопорушниками, то шляхи боротьби можливі. Головний вплив буде через господарів, які здають в оренду житло. Як правило, така оренда є незаконною, адже відбувається без укладення договору. Також на господарів може бути складений протокол з накладанням штрафу за неналежне утримання території, адже дуже часто цигани живуть у великій кількості на невеликих подвір’ях, м’яко кажучи,  не дуже дбаючи про навколишнє середовище та з порушенням прав сусідів. Крім того, певні міри покарання за хуліганство та крадіжки можуть застосувати правоохоронні органи щодо самих ромів. Отож, місцева влада та поліція взяли на суворий контроль це питання .

Крім того, новопетрівчани зверталися з проханням встановити більшу кількість світлофорів в селі, зокрема у центрі.

Також присутні заповнили анонімні анкети, які відображатимуть погляд кожного на злочинність в селі та способи боротьби з нею.

Для попередження та вчасного виявлення злочинності подібні громадські слухання проводитимуться раз на рік у кожному населеному пункті.