2018. ЗВІТ НОВОПЕТРІВСЬКОГО СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ

 

 Частина 1. Робота Новопетрівської сільської ради, апарату та її виконавчих органів. 

Частина 2. Робота Опікунської ради, Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та Будинку культури. 

Частина 3. Благоустрій села. 

Частина 4. Робота НККП.  Заміна водопроводів.  Система відеоспостереження. 

Частина 5. Будівництво дитячого садка. Допомога освітнім та медичним закладам. Співпраця з Червоним Хрестом. Спорт. 

Частина 6. Сільський бюджет. Висновки по виконаній роботі за рік. 

 

 

Шановна громадо села!

Керуючись п.6 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пропоную до розгляду Звіт Новопетрівського сільського голови про виконану роботу у 2018 році та встановлення пріоритетних планів на наступний рік. Сільська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє громаду села, здійснює функції та повноваження  в її інтересах. Сільський голова та  всі представники місцевого самоврядування, в тому числі і депутати, є підзвітними, підконтрольними і відповідальними перед мешканцями села.

Робота апарату та ради.

У 2018 році Новопетрівською сільською радою проведено 16 пленарних сесійних засідань, на яких розглянуто 332 питання, здебільшого це питання що стосуються соціально–економічного розвитку села, бюджетні та земельні питання.

У разі необхідності додаткового вивчення того чи іншого питання воно попередньо розглядалось на відповідних засіданнях депутатських комісій. 

Всього у сільській раді є чотири постійні комісії. Найбільше засідань провела Комісія з питань землеустрою та земельних відносин, будівництва та архітектури - 11, Комісія  з питань бюджету, комунального майна та розвитку інфраструктури села – 7 засідань,   Комісія з питань забезпечення законності та громадського порядку – 1 засідання,  Комісія з питань освіти, культури, медицини, спорту, історичної спадщини та духовності – 2 засідання.

Жодного сесійного засідання протягом року не пропустили депутати – це Тищенко В.В., Клебан Н.П., Костюк С.О.

Протягом року відбулося 9 засідань виконавчого комітету, на яких розглянуто 314 питань.

Переважно це питання присвоєння поштових та будівельних адрес, сусідські суперечки стосовно порушення вимог будівництва, санітарних та пожежних норм, тиші і т.п.

У зв’язку з необхідністю вивчення питання безпосередньо на місці здійснено 17 виїздів.

 

Відділ документообігу та контролю

Станом на 14.12.2018 року до Новопетрівської сільської ради надійшло 960 звернень від громадян. З них:

173 звернення – про присвоєння будівельних та поштових адрес;

256 – з земельних відносин, а саме розробка та затвердження проектів, технічних документацій із  землеустрою, в цьому ж числі і заяви про вихід землевпорядника на місце для обстеження (обміру) земельної ділянки;

220 – з приводу виділення матеріальної допомоги, з яких 114 звернень про виділення матеріальної допомоги учасникам бойових дій до Дня захисника України; 4 звернення з приводу надання матеріальної допомоги внаслідок пожежі  та 102 заяви – з приводу онкозахворювання.

Вхідної кореспонденції від юридичних осіб – 946.

Запитів на отримання доступу до публічної інформації – 26.

Довідок різного характеру – 1403.

Судових повісток – 195.

Станом на 14.12.2018 року зареєстровано 1490 вихідної кореспонденції               (відповіді та ініціативні листи).

 

 Надання субсидій

У результаті проведеної  роботи у 2018 році було зареєстровано 579 справ по оформленню субсидії.  183 субсидіанти отримали компенсацію із залишків невикористаних коштів. За рік заведено 41 нову справу по оформленню субсидії. 51 чоловік припинили отримувати субсидію, їм відмовлено у зв’язку з тим, що вартість послуг, у межах норм споживання, з урахуванням пільг, не перевищує визначеного обов’язкового платежу сім’ї.  Загалом субсидію в Нових Петрівцях отримує 1101 особа (власники домогосподарства, тобто фактично кожне четверте домогосподарство в селі).

 

Відділ реєстрації та посвідчень

Проведено 885 реєстраційних дій щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно. Проведено 269 реєстраційних дій щодо реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

Додам, що дані послуги надаються не тільки особам, зареєстрованим в нашому селі, і не тільки на нерухоме майно, що знаходиться в Нових Петрівцях, а скористатись ними може кожен мешканець Київської області і відповідно зареєструвати право власності на майно, що знаходиться в межах Київської області, звичайно, без урахування міста Києва, як окремої адміністративної одиниці.

Протягом року Відділом знято з реєстрації місця проживання в селі Нові Петрівці 115 осіб, натомість зареєструвалася в Нових Петрівцях 661 людина. По цьому показнику приріст населення -  546 чоловік за рік.

Відділом проведено реєстрацію 24 шлюбів,  54 народжень та 117 смертей. Варто зазначити, що порівняно невелика кількість зареєстрованих народжень пов’язана з тим, що на сьогоднішній день районними відділами РАЦСу проводиться реєстрація народження дитини в пологових будинках. Одружується в селі також значно більше пар, але багато обирають київські РАЦСи або виїзні церемонії, тому ці цифри не відображають повною мірою реальної статистики в селі.

Відділом також видано 1692 довідки про реєстрацію/зняття з місця проживання  на запити громадян.

Відділом надано 82 витяги з Державного земельного кадастру про земельні ділянки.

 

Військово-обліковий стіл

Згідно з актом щорічної звірки з Вишгородським РВК на військовому обліку Новопетрівської сільської ради знаходиться 1292 військовозобов’язаних. Призовників – 214, з них були призвані на службу до лав Збройних сил України 8 чоловік. Учасників АТО, зареєстрованих на території села Нові Петрівці – 91 чоловік. На даний час в зоні ООС (операції об’єднаних сил) - 5 чоловік, всі вони служать по контракту.

У селі проживає 4 учасники бойових дій Другої світової війни та 27 воїнів-інтернаціоналістів.

Робота юридичного сектору

Новопетрівською сільською радою впродовж 2018 року здійснено представництво громади по 96 судових справах.

Основна маса цивільних справ були стосовно визнання права власності на спадкове майно спадкоємцями, де Новопетрівська сільська рада виступає третьою стороною у справі.

Разом з цим, варто відмітити деякі справи, по яких Новопетрівська сільська рада виступає стороною, а це:

за позовом Новопетрівської сільської ради до Головного управління Держгеокадастру у Київській області та 48-ми фізичних про витребування земельних ділянок з незаконного володіння цих осіб (перша інстанція - позовні вимоги задовольнила частково, справа знаходиться в апеляційній інстанції);

за позовом Новопетрівської сільської ради до ТОВ «ТАНТАЛІТ» про стягнення коштів пайової участі на загальну суму 370 тис. грн. (позов задоволено, рішення суду знаходиться на стадії виконання);

за позовом Новопетрівської сільської ради до фізичної особи про стягнення коштів пайової участі на загальну суму 374 тис. грн. (позов задоволено, рішення суду знаходиться на стадії виконання);

за позовом Новопетрівської сільської ради до фізичної особи про визнання укладеним договору пайової участі (позов задоволено, здійснюється підготовка позовної заяви про стягнення коштів пайової участі на загальну суму 450 тис. грн., рішення суду знаходиться на стадій виконання);

за позовом Новопетрівської сільської ради до фізичних осіб про визнання укладеними договорів пайової участі та стягнення коштів на загальну суму близько 1,5 млн. грн. (справи знаходяться в процесі розгляду).

за позовом Новопетрівської сільської ради до Вишгородської РДА та ТОВ «Моноліт НН» про скасування розпорядження та визнання договору оренди землі недійсним. Це по оренді оз. Канево (справа знаходиться в процесі розгляду).

 

Робота відділу з питань архітектури та земельних відносин

За звітний період було опрацьовано та винесено на розгляд виконавчого комітету сільської ради 160 питань щодо присвоєння адрес об’єктам нерухомого майна в селі Нові Петрівці.

28 серпня 2018 року був затверджений детальний план території, що була передана  працівникам соціальної сфери Нових Петрівець, на підставі якого власники земельних ділянок вже мають можливість оформляти землевпорядну документацію для зміни цільового використання для будівництва та обслуговування житлового будинку.

 13 вересня на сесії сільської ради прийняте рішення про розробку детального плану для території орієнтовною площею 85,0 га з метою уточнення її використання для містобудівних потреб, а саме  - для житлової та громадської забудови.

18 жовтня сільською радою прийняте рішення про розробку детального плану території для будівництва сучасних каналізаційних очисних споруд. На сьогодні  на підставі проведених інженерно-геологічних вишукувань визначена конкретна територія та розроблений проект будівництва вказаних споруд.

У зв’язку з закінченням 5-ти річного терміну після затвердження у 2013 році Генерального плану села Нові Петрівці на даний час ведеться підготовча робота для внесення змін до головної містобудівної документації.

Завершена робота з актуалізації картографічної основи, в тому числі оновлена інформація про наявні інженерні мережі, які проходять по території села.

На підставі Порядку розміщення об'єктів зовнішньої реклами на території села Нові Петрівці, надано 19 дозволів на розміщення об'єктів зовнішньої реклами. Було демонтовано 8 самовільно встановлених рекламних щитів.

Протягом 2018 року індивідуальним забудовникам було видано 47 будівельних паспортів забудови земельних ділянок.

Містобудівних умов та обмежень для проектування об'єктів будівництва (комерційного призначення) – 3 штуки.

 

Опікунська рада

На території села Нові Петрівці проживає близько 2000 дітей віком до 18 років,  серед   яких: 22 дитини виховується у 14 сім’ях, які протягом 2018 року перебували в складних життєвих обставинах; 256 дітей проживає в 83 багатодітних родинах; 121 дитина проживає у 118 неповних сім’ях; 29 дітей з інвалідністю виховуються  у 27 родинах; 36 дітей виховують 30 одиноких матерів; 5 дітей сиріт та 10 дітей позбавлених батьківського піклування виховуються опікунами та проживають в 13 сім’ях . На території села Нові Петрівці проживає 32 сім’ї вимушено переселених осіб  з зони АТО, в яких виховується 51 дитина та 46 дітей військовослужбовців - учасників АТО.

Протягом 2018 року  проведено 8 засідань Опікунської ради при виконавчому комітеті Новопетрівської сільської ради, на яких розглядалися наступні питання:

- про неналежне виконання батьківських обов’язків – 2;

- про позбавлення батьківських прав (ініційовано одним з батьків) – 5;

- про позбавлення батьківських прав (ініційовано родичами дитини) – 2;

- про призначення опікуна над недієздатною особою – 3;

- про план заходів щодо профілактики злочинності серед дитячого населення, яке проживає на території села – 1;

- про вселення малолітньої дитини за місцем реєстрації батьків та дитини -1;

- про встановлення способів участі у вихованні малолітньої дитини – 1;

- про обмеження часу перебування неповнолітніх дітей в громадських місцях та продажу спиртних напоїв та тютюнових виробів на території с. Нові Петрівці – 1.

 

Новопетрівський сільський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Протягом 2018 року  клієнтами центру стали 256 осіб, яким було надано 2687 інформаційних, психологічних, соціально-педагогічних, соціально-економічних та юридичних послуг.

За програмою «Новопетрівська сільська програма  підтримки сім’ї на 2018 рік» було реалізовано ряд заходів, а саме:

За підпрограмою «Школа для вагітних «Батьківський місточок» було проведено 42 заняття. Учасниками курсу були 11 майбутніх мам.

За підпрограмою «Батьківство в радість» було проведено 108 занять. Заняття протягом року відвідало 67 дітей дошкільного віку та 57 батьків.

За підпрограмою молодіжний клуб «Як стати успішним» було проведено 16 занять для групи підлітків з  16 чоловік з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.  Волонтер Корпусу Миру з США проводив «Англомовний клуб» для дітей віком від 10 до 18 років. Його проект «Level up Village» передбачав не лише вдосконалити навички англійської мови, й можливість поспілкуватися з учнями штату Колорадо (м. Денвер).

Проект «Technovation» був органіований для охочих створювати соціальне вкладення, в рамках якого три учениці взяли участь у міжнародному конкурсі. Цього року стартував новий проект на базі ЗОШ №3 «Відкривай Україну», в якій учні 6-9 класів вчаться розробляти та втілювати соціальні проекти у власній громаді.

Дана підпрограма переросла в Клуб громадянської активності по розвитку дитячого соціального проекту «Чисті Нові Петрівці». Проводилися тематичні зустрічі по розробці та впровадженню проекту, акції по прибиранню села, екологічні уроки. Заключним етапом проекту стало встановлення баків для пластикових пляшок на території 3-х шкіл нашого села і проведення акції по збору макулатури та ПЕТ пляшок.

Восени після навчальних лідерських тренінгів для підлітків від Корпусу Миру в Україні та в співпраці з Міжнародною благодійною організацією «Партнерство кожній дитині» був створений  Новопетрівський дитячий парламент. Були проведені тематичні свята для підлітків: День молоді, похід на виживання, похід «Стежками Святослава»,  День села, День козацтва, Хеллоувін, Варенична вечірка, перегляд кінофільмів, Ігроманія. Діти написали 2 проекти: «Святкування дня Молоді в с. Нові Петрівці» та проект «Кіномайстер», який почав вже реалізовуватися. Закуплено 9 крісел-груш, проведено перегляд фільму «Кіборги» в будинку культури та майстер-клас з режисури.

Для дітей, які мають обмежені можливості та дітей з соціально незахищених категорій, які мають логопедичні та поведінкові проблеми, проводилися заняття за підпрограмою «Рівний серед рівних».

 До Великодня  97 пасок отримали сім’ї з числа соціально незахищених категорій.

На території етнографічного музею «Хутір Савки» проведено заходи до Дня сім’ї та Міжнародного дня захисту дітей.

Відзначили День знань та Свято першокласника, в рамках якого діти отримали рюкзаки та набори  шкільних канцтоварів.

Цінні подарунки отримали родини До Дня усиновлення  та до Дня людей з інвалідністю.

Роздано солодкі подарунки до новорічних свят.

За підпрограмою «Діалог» проводилися індивідуальні та групові консультації пар, які перебувають в конфліктній ситуації, діалогова зустріч «Крокуючи наслідками війни» для військовослужбовців та представників соціальної сфери села.

Близько 60 сімей з числа пільгових категорій отримали гуманітарну допомогу у вигляді одягу, взуття, іграшок тощо.

Протягом року надано 30 продуктових наборів для сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах від сільської церкви, з якою співпрацює центр.

Для підлітків нашого села проходили тренінги «Лідерство та громадська активність, «Школа успіху», «Модель ООН».

 Спільно з Товариством Червоного Хреста, за підтримки Датського Червоного Хреста, впроваджувався проект «Сприяння захисту, добробуту та соціальної згуртованості вразливих груп населення в Україні», було проведено ряд заходів: поїздка в кінотеатр MULTIPLEX,  екскурсія до зоопарку м. Києва, поїздка до Дитячого театру опери та балету на виставу «Жив був пес», поїздка в Дитячий розважальний центр «Кідландія» (дитяче місто професій). Проводився ряд майстер-класів по флористиці, картин з шерсті, виробів з фетру, групи підтримки для жінок, квесту для підлітків.

Протягом року були організовані благодійні поїздки на музичну програму «Х-фактор», у цирк-шапіто «АРТ-Флай». Також діти з соціально незахищених категорій відвідували районні заходи до дня захисту дітей та Нового року.

За Програмою оздоровлення та відпочинку дітей у серпні було організовано оздоровлення 42 дітей пільгових категорій нашої громади села до дитячого оздоровчого комплексу «Спортіум» Миколаївської області. У червні Новопетрівським сільським ЦСССДМ організовано наметовий табір «Лідер» для 30 підлітків в с. Пилява Вишгородського району.

Новопетрівський будинок культури

За кількістю роботи гуртків, клубних формувань, проведення різних заходів наш будинок культури з минулого року належить до 1 категорії і взагалі є лідером по всіх показниках у Вишгородському районі.

На сьогоднішній день у БК діє 32 гуртки різного спрямування, які відвідують близько чотирьохсот дітей та дорослих  з Нових Петрівець та навколишніх сіл.

За цей рік за участі будинку культури у селі проведено 53 заходи. Це свята, концерти, фестивалі, мітинги тощо. Зокрема  Міжнародний жіночий день, День трагедії на ЧАЕС, День Перемоги, День захисту дітей,  День сім’ї, День Села, Конкурс  патріотичної пісні, День захисника України, День пам’яті жертв голодомору, Андріївські вечорниці, Відкриття ялинки, День Святого Миколая, Новорічне свято.

Одним з визначних досягнень року для нашого будинку культури є здобуття аматорським ансамблем «Новопетрівчанка» звання Народного. Взявши на початку року участь в Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Українська коляда 2018», що проходив у м. Львові та здобувши перше місце, учасниці ансамблю отримали можливість побувати  на музичному фестивалі в Болгарії, яку вони відвідали влітку.

Було придбано сценічні костюми і взуття. Придбано такі музичні інструменти як баян, цимбали, сопілки, синтезатор. Закуплено захисну огорожу та ялинкові прикраси для новорічної ялинки.

Сектор з благоустрою та Адміністративна комісія

Протягом року забезпечувалась робота з прибирання сміття в місцях загального користування, зупинок, дитячих майданчиках, проводилось обрізання дерев, очищення електроопор від несанкціонованої реклами, чищення тротуарів від снігу, забезпечувався контроль за своєчасним та якісним вивезенням сміття від населення тощо. Також працівники з благоустрою стежать за належним утриманням прибудинкових територій наших жителів. У разі виявлення порушень (сильна засміченість біля двору, що порушує естетичний вигляд наших вулиць, створює перешкоди для пересування транспорту вулицями), інспектори по благоустрою виносять попередження та складають приписи, в яких визначають період, протягом якого біля подвір’я має бути прибрано. Загалом на порушників було складено 74 приписи. Це відверто кажучи мало, реально були підстави скласти приписи щонайменше у вдвічі більше випадків.

Якщо господар ухиляється від наведення ладу біля свого домогосподарства, то інспектор складає протокол, який передбачає накладання штрафу на порушника благоустрою. Такі протоколи розглядаються Адміністративною комісією – структурним підрозділом Виконавчого комітету сільської ради.

Адміністративною комісією у 2018 році було проведено 4 засідання. Всього надійшло 35 протоколів про адміністративне правопорушення, з яких станом на 14.12.2018 розглянуто 34.

4 протоколи розглянуто на засіданні виконавчого комітету Новопетрівської сільської ради у зв’язку тим, що правопорушники, які скоїли правопорушення на території сільської ради, не зареєстровані в нашому селі.

Накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму: 12 835 грн.

На рахунок «Адміністративні штрафи та інші санкції» надійшло 12 129 грн. 75 коп.

 

Благоустрій

Щороку сільська рада спільно з Новопетрівським ККП проводить велику роботу з благоустрою села. Цей рік, звичайно, не був виключенням. Головними роботами, які проводяться в цьому напрямку, є поточний ремонт та асфальтування доріг.

 

Асфальтування та ремонт доріг

Асфальтне покриття було покладено на таких вулицях: вул. Островського (100 м), вул. Ватутіна (155 м), вул. Вишнева (150 м), вул. Межигірська (120 м),  вул. Шевченка (350 м), вул. Миру (130 м), вул. Марка Вовчка (125 м), вул. Незалежності (500 м), вул. Гречка (285 м), вул. Ягідна (65 м), перехід між вул. Спаською та вул. Валківською (225 м),  пров. Дачний (330 м), вул. Горького (710 м), пров. Корольова (620 м) та розширено проїжджі частини по вул. Соборній (190), пров. Соборному (50 м), вул. Українській (55 м), вул. Старосільській (30 м).

Із запланованого не встигли покласти асфальтне покриття по вул. Спаській, пров. Богдана, пров. 1—го Травня. На перших двох вже виконано підготовчі роботи: укладено основу під асфальтування й встановлено водовідвідні лотки. Ці три вулиці заасфальтуємо вже навесні.

Загалом заасфальтували у 2018 році 4190 м доріг. Це приблизно так само, як і минулого року.

Всього у селі асфальтне покриття мають близько 40 км доріг. 

Також на деяких вулицях, переважно це на тих, де проводились роботи з заміни водопроводів і відповідно було пошкоджено дороги, покладено щебеневе покриття, а саме: на вул. Шевченка, вул. Гречка, вул. Горького, пров. Горького, вул. Незалежності, вул. Лермонтова та вул. Вишгородській (вздовж кладовища),

Навесні проводився ямковий ремонт доріг у місцях, де пошкодилося асфальтне покриття. Ґрунтові дороги вирівнювали шляхом грейдерування та ущільнення катком. В основному це вулиці Польового, Ягідного та Молодіжного житлових масивів.

 

Вуличне освітлення

Протягом року забезпечувалась належна робота вуличної мережі нічного освітлення. Здійснювався постійний догляд за електрообладнанням як щитів управління, так і ліхтарями. Намагались у разі виходу з ладу оперативно проводити як ремонт, так і заміну обладнання чи самих ліхтарів. Освітлення забезпечувалось протягом темної пори доби безперервно, на відміну, як це було в попередні роки.

Проведено реконструкцію вуличного освітлення по таких вулицях: Старосільській, Ярослава Мудрого, Пушкіна (від школи №1 до перехрестя з вул. Соборною), Соборній (від ставка до поліклініки), пров. Соборному, Незалежності (від пров. Пушкіна до території поліклініки), Шкільній. Під час реконструкції було замінено старі ліхтарі на нові світлодіодні потужністю 50 Вт. Встановлено ліхтарі на опорах, де вони були відсутні.

Додатково встановлювались світильники та дотягувався ізольований кабель СИП на опорах в місцях, де не було лінії вуличного освітлення: на пров.Корольова (до дитячого майданчика), на вул. Свято-Покровській (у провулку навпроти магазину «Мрія»), на вул. Межигірській (біля номерів №101; 103; 105; 181), вул. Дружби, вул. Богдана, вул. Гречка, вул. Кузнечній, вул. Набережно-Дніпровській, вул. Лермонтова, вул. Шкільній, вул. Українській.

На даний час РЕСом ведеться реконструкція мережі ліній 0,4 кВт з заміною опор та заміною оголеного провода на ізольований з перепідключенням абонентів по таких вулицях: Гречка, Комарова та Горького.  Так як частково  демонтується і  наша лінія вуличного освітлення на цих вулицях, на їхнє прохання були виділені кошти  на матеріали для заміни нашого оголеного провода на ізольований СИП   для безпечної та надійної роботи тут мережі вуличного освітлення.

Проведено інвентаризацію, згідно якої загалом мережа вуличного освітлення нараховує  1263 ліхтарі.

 Загалом цього року в нових місцях додатково встановлено 110 ліхтарів.

Інші роботи з благоустрою

Традиційно навесні проходив місячник благоустрою, під час якого пофарбовано бордюри біля зупинок та на вул. Пушкіна, залізобетонні електроопори по центральній вулиці, залізні опори освітлення пішохідних переходів.

Здійснено технічний огляд та поточний ремонт дитячих майданчиків, замінено, де потрібно, ігрові елементи та оновлено пісок.

Очищено дороги та тротуари по вул. Свято—Покровській та вул. Ватутіна від піску, ґрунту та сміття.

Відновлено дорожню розмітку на пішохідних переходах.

Встановлено 20 нових лежачих поліцейських та пофарбовано загалом наявних 70 штук по селу.  

Придбано додаткові контейнери для сміття та встановлено урни на зупинках громадського транспорту.

Придбано та встановлено таблички агітаційно-роз’яснювального характеру: «Не смітити» та «Бережіть природу».

Протягом року здійснювалося прибирання стихійних сміттєзвалищ, найбільше – біля кладовищ, особливо під час поминальних днів навесні.

Проведено обстеження місць відпочинку, прилеглих до водної акваторії, для виявлення небезпечних предметів, що можуть травмувати відпочиваючих, прибрані місця для відпочинку.

У місцях відпочинку встановлено 7 бесідок.

Проводилося кронування, очищення дерев від омели та спилювання аварійно небезпечних дерев у селі, більшість  власними силами, 70 дерев – із залученням спеціалізованої техніки.

Здійснювався покіс трави на узбіччях доріг та в місцях загального користування.

Проводилися роботи по ліквідації шкідливої рослини амброзії (механічним шляхом). Загалом скошено близько 50 % наявних місць цієї рослини, в наступному році цю роботу буде продовжено.

Довстановлено таблички  з назвами вулиць на вул. Соборній, вул. Грушевського, вул. Незалежності, вул. Аптечній, вул. Бузковій, вул. Старосільській, вул. Ватутіна.

Встановлено дорожні оглядові дзеркала по вулицях Лермонтова, Богдана, на повороті між магазином "Мрія" та вул. Ново-Київською, на перетині вулиць Соборна та 1-го Травня, Європейська - 1-го Травня, Лермонтова – Пушкіна.

Встановлено додатково дорожні знаки по вулицях, де це було необхідно.

Проводилося очищення електроопор та парканів від несанкціонованої реклами.

Облаштовано дощоприймальні каналізації: від вул. Каневської до вул. Філімонівської, від вул. Лермонтова до вул. Свято-Покровської. Встановлено водовідвідні лотки по вул. Ярослава Мудрого, вул. Соборній, вул. Лермонтова, вул.Шевченка, вул. Спаській, пров. Богдана.

Восени було придбано снігоочисник, завдяки якому ми чистимо тротуари села від снігу. Також за допомогою найманої спеціалізованої техніки чистяться дороги села від засніженості. Під час ожеледиці  вулиці посипаються соляно-піщаною сумішшю. 

Як і щороку, безкоштовно вивозилося сміття від населення. Фактично в роботі з вивезення сміття збоїв не було, вивіз проводивсь по графіку, який в свою чергу доводився до відома населення як через сайт сільської ради, так і через газету «Новопетрівські вісті».

Ми цього року впровадили практику вивезення роздільного сміття. Серед населення проводилася відповідна робота та були організовані збори на окремих вулицях. На сьогоднішній день вивозиться сміття з вул. Князя Святослава, Набережно-Дніпровської, Горького, Гречка, Комарова, Лермонтова згідно з графіком  вивезення сміття, затвердженого сільською радою. Забирає його організація, що займається сортуванням сміття, у спеціальних пакетах, які розповсюджує безкоштовно серед населення. У наступному році плануємо й на інших вулицях села запровадити роздільний вивіз побутових відходів.

 

Заміна водопроводів. Робота НККП

Протягом року ми намагались в силу технічних можливостей забезпечувати належне водопостачання. Як завжди найбільш проблемним тут був літній період. Проблеми з водопостачанням в основному відчувались на вулицях Ново-Київській, Островського, Шевченка, 1-го Травня.

Для мережі «Нові Петрівці» на вулиці 1-го Травня було збудовано водонакопичувач, завдяки якому в нас з’явилась можливість подавати воду сюди зі значно більшим тиском. Це дозволить в літній період тут значно поліпшити стан водопостачання. Але ефект від накопичувача ми зможемо  відчути лише після повної заміни транзитного водопроводу від вулиці 1-го Травня до вулиці Ватутіна і закінчити заміну на самій вулиці Ватутіна, адже старі труби не зможуть витримати тиск в понад 3 атмосфери. Роботи по заміні цих трубопроводів ми плануємо зробити навесні наступного року.

Аналогічний накопичувач плануємо збудувати в наступному році і для мережі «Валки», адже тут теж влітку, особливо  вранці, від нестачі води страждало чимало абонентів, особливо по вулиці Ново-Київській.

Нами також в цьому році виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво 4-ох нових свердловин. Це будуть свердловини глибиною 190-210 м, так званого Сіноманського горизонту, і в наступному році ми плануємо їх будівництво. На сьогодні в нас немає свердловин такої глибини, максимум це 110 м, і тут якість води в останні роки значно погіршилась, тому що збудовано дуже багато приватних свердловин, і значна частина з них будувалась без дотримання технології цементування водних слоїв, що призвело до змішування цих слоїв та потрапляння вод верховодки, які мають підвищений вміст того ж металу,  до горизонту з якого ми подаємо воду в нашу сільську мережу.

Тому ми і запланували будівництво таких глибоких свердловин, де вода значно якісніша. 

Впродовж року нами було замінено водопроводи по таких вулицях: Свято-Покровській (1600 м), Горького (610 м), пров. Горького (210 м), Гречка (460 м), Ватутіна (340 м), Шевченка (220 м), Старосільській (1100 м), Князя Святослава (295 м), Незалежності (425 м), Дачній (240 м), Миру (65 м), Межигірська (200 м). Всього замінили 5 765 м водопроводу.

Здійснювався ремонт свердловини по вул. Валківській, в якій замулилась фільтрова частина.

Проводився ремонт самоплинного каналізаційного колектора, каналізаційної насосної станції по вул. Ватутіна.

Цього року було 10 поривів трубопроводу: по вул. Свято-Покровській, Горького, Ватутіна, Набережно-Дніпровській. Для порівняння в минулому році було 18 поривів.

В цьому році  розроблено 3 проекти на заміну водопроводів по вулицях Межигірській, Князя Святослава та Лесі Українки.

Плануємо, що у 2019 році ми закінчимо повністю заміну водопроводів, хоча на кінець в нас  залишились найскладніші ділянки. Нагадаю, що процес заміни водопроводів в нас триває вже майже 12 років і було загалом перекладено та збудовано понад 40 км, залишилось замінити 5 км. Це водогони на наступних вулицях – Межигірська, Князя Святослава, Лесі Українки, Ватутіна, Шевченка, пров. Київський.

 

Встановлення камер відеоспостереження. Програма «Безпечне село».

Нові Петрівці – одне з перших сіл на Київщині, та й в Україні, яке скористалося можливістю зробити життя своїх жителів безпечнішим, взявши участь в реалізації програми «Безпечна Київщина». Головна мета програми – безпека людей.

Загалом по Київській області вже встановлено 180 камер, 25% з яких розміщені в нашому селі. Послухавши приклади інших населених пунктів і статистику, стало зрозуміло, що ця система дійсно працює, процент розкриття кількості злочинів, де встановлено камери, збільшився. Отож, у с. Нові Петрівці з жовтня вже працює 46 камер: 32 - оглядові та 14 – що забезпечують розпізнавання автомобільних номерних знаків. У системі працює дуже якісне найновітніше обладнання. Окремої уваги варті камери, що розпізнають номерні знаки. Знаючи номерний знак автомобіля, можна визначити його місце знаходження в полі зору системи відеоспостереження, а також прокласти повністю шлях його руху.

У подальшому розвитку планується, що в системі працюватиме і функція розпізнавання облич. Кількість камер, звичайно, також можна збільшувати. Камери розміщені як по центральній вулиці, так і на перехрестях інших вулиць та в потенційно небезпечних місцях. Доступ до контролю системи відеоспостереження є в сільської ради та в Національної поліції України.

Відтепер у нас з Вами є можливість оперативно, з відповідною доказовою базою у вигляді відео, відстежувати та притягати до відповідальності як дрібних порушників, так і зловмисників, що посягають на майно, здоров’я чи життя новопетрівчан. Функціонування цієї системи відеонагляду дозволить нам підвищити безпеку в селі на новий якісний рівень, не допустити правопорушень, а в разі скоєння – оперативно розкрити злочин за «гарячим слідом». Та й взагалі ця система буде відлякувати потенційних злодіїв вчиняти крадіжки, наносити шкоду майну, упередить прояви вандалізму та хуліганських дій. Ймовірність того, що правопорушника буде виявлено та ідентифіковано, відтепер значно збільшиться.

Але важливо, щоб ця система запрацювала і в сусідніх населених пунктах, тоді її ефективність зросте в рази.

 

Будівництво дошкільного навчального закладу

Цього року підрядною організацією ТОВ «АМК РЕМ-БУД» продовжувалися роботи з будівництва дитячого садка. Освоєно тут було 17,580 млн. грн. Виконано наступні роботи: зведено внутрішні цегляні перегородки – цю роботу виконано на 80%, збудовано та утеплено вентиляційні канали, змонтовано каркас даху та вкрито 40% його металочерепицею, перераховано кошти на придбання вікон та частини матеріалів для утеплення фасаду.

Ми планували, що зробимо тут значно більше, але в підсумку навіть покрівлю повністю не було покладено.

Загалом, згідно перерахунку вартості робіт та матеріалів, вартість будівництва станом на сьогодні, має скласти  110 млн. грн.

Своїми силами, за рахунок тільки свого бюджету, ми ще кілька років його будуватимемо без зовнішньої допомоги. Тому ми сьогодні і ставимо питання перед керівництвом області та району про фінансову допомогу, так як це було зроблено з дитячими садочками в тому ж Лютежі та Козаровичах, де взагалі фактично сто відсотків коштів було надано з районного, обласного та державного бюджетів.

У цьому році, завдячуючи нашому народному депутату Ярославу Москаленку, нам виділили 10 млн. з обласного бюджету, але це лише 8% від необхідної суми. Будемо сподіватись, що в наступному році також буде фінансування з інших вищих за рангом та можливостями бюджетів. З сільського бюджету ми плануємо щонайменше направити сюди в наступному році 20 млн. грн.

У зв’язку з тим, що  за два роки з часу проведення тендеру на будівництво дитячого садка, значно піднялися ціни на будівельні матеріали та на виконання відповідних робіт, наприкінці року довелося повторно провести тендер. За результатами тендерної процедури знову отримало перемогу ТОВ «АМК РЕМ-БУД», отож, ця організація й надалі продовжить роботи по будівництву нашого дошкільного навчального закладу.

           

Допомога освітнім та медичним закладам села

Незважаючи на те, що наші три загальноосвітні школи стоять на балансі Вишгородської РДА та фінансуються з районного бюджету, по можливості ми намагаємося також їм допомагати, адже в цих школах навчаються переважно новопетрівські діти, і, звичайно, хочеться покращувати їхні умови навчання.

У 2018 році, як і в попередні два роки, профінансовано харчування учнів 5-11 класів та груп продовженого дня.

У Новопетрівській ЗОШ №1 відремонтовано роздягальні та сходи  з коридором, що ведуть на другий поверх до спортивної зали; виділено кошти на придбання спортивного інвентарю.

У ЗОШ №2 проведено капітальний ремонт коридору, відремонтовано каналізаційну мережу, довстановлено захисну сітку на стадіоні та проведені роботи по відновленню штучного покриття на футбольному полі.

У ЗОШ №3 відремонтовано роздягальню у спортивній залі, виконано ремонт ґанків із заміною покрівлі.

Виділено кошти у розмірі 50 тис. грн. на допомогу в утриманні районної спеціалізованої загальноосвітньої школи «Надія».

Як і школи, медичні установи села перебувають на утриманні району, але їхнього фінансування недостатньо. Тому керівництво району та районної лікарні звернулося до сільської ради з проханням профінансувати діяльність наших медичних закладів У сфері медицини виділено кошти на:

підключення до мережі Інтернет для отримання можливості виконання  медичної реформи;

придбання паливно-мастильних матеріалів, ремонт та обслуговування автомобіля;

придбання медичних меблів;

заробітна плата медпрацівників, медикаменти; оплата комунальних послуг, харчування хворих стаціонару тощо;

поточний ремонт Новопетрівської районної лікарні (заміна стелі, шпаклювання та фарбування стін, укладання плитки на підлогу, заміна двох дверей у санвузлах);

придбання лабораторних приладів – аналізатора сечі та гематологічного аналізатора.

 

Співпраця з Товариством Червоного Хреста

З цього року на території села відкрито Кімнату медико-соціальної допомоги Вишгородської районної організації Товариства Червоного Хреста.

Затверджено програму, відповідно до якої було виділено кошти на заробітну плату патронажної сестри, придбання продуктових наборів незахищеним верствам населення, медикаментів, медичного інвентарю тощо.

Станом на 14 грудня на обліку Кімнати медико-соціальної допомоги знаходиться 42 особи (ветеранів – 2, інвалідів – 26, самотніх – 11, сиріт – 3).

Протягом року, за участі Товариства Червоного Хреста, проходили медичні акції на території села, майстер-класи, святкові заходи, надавались соціальні послуги, проводились цікаві тренінги по наданню першої медичної допомоги у різних ситуаціях, здавався напрокат медичний інвентар (інвалідні візки, ходунці, костилі, палиці тощо).

Протягом року було роздано 200 продуктових наборів.

На початку року Товариством Червоного Хреста проводилася акція «Милосердя», під час якої зібрано продукти харчування (овочі, крупи, печиво, консерви тощо) та роздано підопічним Кімнати медико-соціальної допомоги, а також направлено до дитячого будинку «Любисток» та в лікарню села Нові Петрівці.

На масових заходах села представники Товариства допомагали при необхідності в наданні медичної допомоги. Також відкрився і продовжує свою роботу «банк одягу», куди можна принести речі, які ви готові передати тим, хто цього потребує (приймають у будинку культури).

Нещодавно закінчився ремонт кімнати у будівлі будинку культури, де вестиме прийом патронажна сестра Товариства Червоного Хреста.  Тож з наступного року там можна буде виміряти тиск, отримати засоби першої допомоги, гуманітарну допомогу тощо.

Розвиток спорту

Футбольний клуб «Межигір’я» представлений 8-ма дитячими командами, 1-єю юнацькою та 3-ма дорослими. Загалом наш дитячий клуб налічує близько 200 чоловік.

ФК бере участь у чемпіонатах як Вишгородського району, так і Києва та Київської області.

У Чемпіонаті області ФК Межигір’я посіло 5 місце. Дмитро Возний став кращим бомбардиром Чемпіонату.

У Чемпіонаті Вишгородського району (у першій лізі) ФК «Межигір’я» посіло 1 місце.

 У дитячо-юнацькій школі займається майже 150 вихованців. Систематично відбуваються тренування у залах шкіл №1 та №3 для молодших груп, для старших - на стадіоні школи №2 та у с. Лютіж.

Оплата роботи дитячих тренерів здійснюється за рахунок батьків, придбання інвентарю та спортивного одягу переважно за рахунок сільського бюджету. Перевезення як за рахунок батьків, так і за рахунок Романа Буковського, почесного директора ФК. Роман Буковський та Максим Калінкін повністю фінансують та утримують  дорослу команду, що бере участь в чемпіонаті міста Києва та Київської області.

Виступ дорослої команди в чемпіонаті району забезпечувався за рахунок сільської ради, Анатолія Гальчука та Олександра Приходька, закріпленого за Новими Петрівцями депутата у Вишгородській районній раді.

В області спорту хочу відзначити нашу односельчанку Маслянчук Тетяну. 22 грудня на змаганнях за Кубок Києва з пауерліфтингу серед жінок вона здобула перемогу зі значною перевагою. За рік тренувань Тетяна не просто досягла високих результатів, а побила рекорд Києва. Молодець! Пишаємося! Вітаємо чемпіонку та її тренера Юрія Хміля. Бажаємо не зупинятися на досягнутому і долати нові спортивні вершини. 

 

 

Бюджет

 

 

 

 

ВИСНОВКИ

У підсумку хочу зазначити, що в цілому робота апарату та ради була стабільною, що забезпечило належне надання як адміністративних послуг населенню, так і прийняття необхідних рішень для реалізації програми соціально-економічного розвитку.

Замінено водопроводів та заасфальтовано доріг на рівні попередніх років, як я зазначив раніше, в наступному році ми взагалі плануємо закінчити повністю заміну старих водопроводів, а протягом двох років завершити і асфальтування доріг на вулицях старої частини села. У подальшому можна буде переходити до асфальтування на нових житлових масивах.

У цьому році ми лише з третьої спроби здійснили продаж землі в промисловій зоні. Перший аукціон мав відбутися в кінці лютого, другий - в кінці травня, але не відбулись вони по причині відсутності бажаючих придбати цю землю. І от лише у вересні-жовтні ми продали перших 9 га, що дозволило наповнити бюджет на майже 23 млн. грн. та направити ці кошти на реалізацію заходів програми соціально-економічного розвитку. Але ця пізня  реалізація продажу та особливості вимог до проведення тендеру з визначення підрядних організацій завадило нам в теплий період в повному об’ємі виконати роботи з асфальтування на трьох вулицях (1-го Травня, Спаська, пров. Богдана). Цю роботу, як я зазначив, завершимо навесні.

Дохідна частина бюджету цього року була рекордною. Сподіваємось, що  в наступному році і цей показник буде перевершено, адже плануємо завершити продаж землі в промисловій зоні, що орієнтовно в бюджет села принесе понад 20 млн. грн. Також розраховуємо поповнення з пайової участі забудовників, адже заплановане на наступний рік будівництво  та введення в експлуатацію кілька промислових об’єктів великої площі.

 

Дякую за увагу.