24 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

Сьогодні Україна відзначає День пам’яті жертв голодоморів. Не оминула ця трагедія і наше село. Імена новопетрівських жителів, що стали жертвами тоталітарного режиму, викарбувані на пам’ятній плиті в центрі села. Напередодні дня жалоби Новопетрівським будинком культури спільно з учнями місцевих шкіл, за підтримки Новопетрівської сільської ради, відбулися заходи по вшануванню їх пам’яті. Спільною молитвою, разом з отцем Віктором, присутні пом’янули тих, хто помер в ті жахливі роки лихоліття. Потім учасники заходу поклали квіти до пам’ятника жертв голодоморів та запалили свічки. На сцені будинку культури учні читали вірші, присвячені пам’яті сумних днів голоду, згадували історичні факти, переповідали історії очевидців. Хвилиною мовчання вшанували тих, хто не вижив у «голодні» роки. Відповідні заходи були проведені у школах, бібліотеки організували тематичні виставки у читацьких залах. Історію потрібно знати, щоб робити висновки, аби її найгірші сторінки не повторювалися.

Закликаємо всіх сьогодні долучитися до Всеукраїнської акції та о 16.00 запалити у вікні свічку пам’яті.