ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

Щороку в четверту суботу листопада Україна відзначає День пам’яті жертв Голодомору. Цієї суботи біля пам’ятного знака-хреста, що символізує цю трагедію, зібралися небайдужі, щоб вшанувати наших новопетрівчан та всіх українців, що стали жертвами жорстокого тоталітарного режиму. Зокрема у заході взяв участь сільський голова Радіон Старенький, голова Новопетрівського осередку ради ветеранів Мусій Мартиненко, директор Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» Іван Вікован та інші. Про те, що ця біда не обійшла і наше село, свідчать прізвища та імена новопетрівчан, які померли під час голоду 1932-1933 років та репресій, викарбувані на плиті внизу під хрестом. Отець Віктор провів поминальну панахиду. Присутні вшанували жертв геноциду запаленням свічок та покладанням букетів з квітів і колосків пшениці до пам’ятного знаку.

Багато новопетрівчан долучилися до траурної дати та вшанували жертв голодомору, підтримавши всеукраїнську акцію та встановивши свічку пам’яті на своєму підвіконні.